Ministerstwo Zdrowia opublikowały kolejny raport. Informacje na temat nowych zakażeń nie pozwalają myśleć, że sytuacja wkrótce się zmieni.

Jak wygląda obecnie sytuacja w naszym kraju?

Jak podało dziś Ministerstwo Zdrowia, potwierdzono kolejne 205 przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety cztery osoby zmarły. Jak przedstawia się bilans w poszczególnych województwach?

Nie ulega wątpliwości, że najgorsza sytuacja niezmiennie panuje na Śląsku. Tam potwierdzono aż 49 nowych zakażeń. W innych województwach sprawa wygląda następująco:

- województwo mazowieckie - 39 osób;

- województwo łódzkie - 31 osób;

- województwo lubelskie - 26 osób;

- województwo podkarpackie - 13 osób;

- województwo małopolskie - 12 osób;

- województwo świętokrzyskie - 10 osób;

- województwo wielkopolskie - 8 osób;

- województwo dolnośląskie - 5 osób;

- województwo podlaskie - 4 osoby;

- województwo kujawsko - pomorskie - 3 osoby;

- województwo warmińsko - mazurskie - 2 osoby;

- województwo lubuskie - 1 osoba;

- województwo opolskie - 1 osoba;

- województwo pomorskie - 1 osoba.

Z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby zmarły cztery osoby. Są to trzy kobiety ( 79, 82 i 73 lat) oraz mężczyzna ( 91 lat). Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że większość chorowała na choroby współistniejące.

Liczby nie są zbyt optymistyczne

Do dziś w Polsce wykryto 36 155 przypadków koronawirusa, a zmarło 1521 osób. 10 688 przypadków pozostaje aktywnych. Spośród nich 1790 osób wymaga hospitalizacji, a 76 znajduje się obecnie pod respiratorami.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na kwarantannie jest obecnie 83 767 osób, a 12 188 objęto nadzorem sanitarno - epidemiologicznym.

Jak informował portal „Życie”: CO CZEKA NAS NA JESIEŃ? KRZYSZTOF JACKOWSKI NIE MA ZŁUDZEŃ, ŻE MAMY POWODY DO STRACHU

Przypomnij sobie: POLACY BĘDĄ ZASKOCZENI. JUŻ OD DZIŚ WCHODZĄ W ŻYCIE ZUPEŁNIE NOWE ZASADY. POJAWIŁA SIĘ OFICJALNA INFORMACJA RADY MINISTRÓW

Portal „Życie” pisał również: GDAŃSK: MIESZKAŃCY MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ JUŻ O ZNACZĄCE DOFINANSOWANIE Z WFOSiGW. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ