W naszym kraju nadal trwa walka z koronawirusem. Jednak pomimo nieustannie zwiększającej się liczby zakażonych, już dawno odmroziliśmy gospodarkę. Co jednak z turystyką? Okres wakacyjny w pełni, a wyjazdy do tej pory były niezwykle utrudnione.

Rząd wprowadza poważne zmiany

Jak się okazuje właśnie w ostatnich dniach rząd podjął decyzję w tej kwestii. Podróżowanie będzie od dziś o wiele łatwiejsze, co na pewno uszczęśliwi wielu Polaków.

Jak podaje portal Pikio.pl z dniem dzisiejszym zaczynają funkcjonować zupełnie nowe przepisy dotyczące tego w jaki sposób odbywać ma się kwarantanna osób wracających do naszego kraju.

Rada Ministrów podpisała nowelizację w tej sprawie i z dniem dzisiejszym wchodzi ona w życie. Jak się okazuje od 3 lipca kwarantanny nie będą musiały odbywać osoby, które wracają do Polski z urlopu odbytego za zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej.

Kto jeszcze skorzysta na wprowadzonych zmianach?

Prawo to obowiązywać będzie jednak nie tylko obywateli Polski, ale także Szwajcarii oraz obywateli wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

- Projekt rozporządzenia nie został przekazany do opiniowania i konsultacji publicznych, z uwagi na jego szczególny charakter i konieczność jego pilnego wejścia w życie. Zatem podjęto decyzję o nieprzedłożeniu projektu do konsultacji - brzmi uzasadnienie wprowadzonego dziś rozporządzenia.

O taką nowelizację już od dawna starało się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nie ulega wątpliwości, że takie zmiany spowodują, że więcej naszych rodaków zdecyduje się na zagraniczne wakacje. Pamiętajmy jednak o zachowaniu zasad higieny podczas upalnych wakacji w dalekich krajach.

Jak informował portal „Życie”: DZIECI ZNÓW SĄ ZAGROŻONE. WYKRYTO KOLEJNE OGNISKO KORONAWIRUSA W JEDNYM Z PRZEDSZKOLI W NASZYM KRAJU

Przypomnij sobie: POJAWIŁ SIĘ NOWY RAPORT MINISTERSTWA ZDROWIA. JAK WYGLĄDA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA NA DZIEŃ 02 LIPCA

Portal „Życie” pisał również: GDAŃSK: MIESZKAŃCY MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ JUŻ O ZNACZĄCE DOFINANSOWANIE Z WFOSiGW. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ