Razem z latem wiele osób nabrało ochoty na kąpiele w naszym polskim Morzu Bałtyckim. Okazuje się jednak, że może to nie być najlepszy pomysł.

Niepokojące informacje

Portal radiozet.pl poinformował ostatnio, że w naszym Bałtyku występują niebezpieczne bakterie zwane Przecinkowcami. Dokładnie jest to rodzaj bakterii, które żywią się mięsem i stanowią dość poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osób korzystających z morskich kąpieli.

Okazuje się, że najbardziej licznie bakterie te występują w zbiornikach wodnych znajdujących się w tropikalnych strefach. Jednak ostatnio bardzo liczne populacje tych drobnoustrojów odnotowano właśnie w Bałtyku.

Czemu tak się dzieje? Wszystko za sprawą wzrastających w naszym kraju temperatury, które mają także wpływ na wzrost temperatury wody.

- Każdy wzrost temperatury wody o 1 stopień oznacza zwiększenie się liczby zakażeń przecinkowcami o prawie 200 procent – wyjaśnia kierownik biura doradczego BfR, Eckhard Strauch.

Dla kogo bakterie są najgroźniejsze?

Bakterie te stanowią największe zagrożenie w przypadku osób, które mają obniżoną odporność, chorują na nowotwory lub też zmagają się z cukrzycą.

- W ich przypadku (osób o wysokim poziomie narażenia) choroba po zetknięciu się z przecinkowcami może mieć ciężki przebieg. W latach ubiegłych zdarzały się już pojedyncze przypadki śmiertelne - poinformował portal Deutsche Welle.

Jeśli po kąpieli w Bałtyku zauważysz silny ból, a do tego dołączy także podwyższona temperatura ciała oraz dreszcze to powinieneś niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Jak się okazuje bakterie wnikają do organizmu przez rany na skórze, a także poprzez połknięcie wody morskiej oraz zjedzenie owoców morza pochodzących z zanieszczyszczonej bakteriami wody.

To też może cię zainteresować: STAN ZDROWIA ANDRZEJA STRZELECKIEGO NIE JEST NAJLEPSZY. AKTOR WYZNAŁ PRAWDĘ W ROZMOWIE Z TVP

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEBEZPIECZNE KLESZCZE LICZNIE WYSTĘPUJĄ W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. UKĄSZENIE MOŻE NIEŚĆ ZA SOBĄ POWAŻNE KONSEKWENCJE

O tym się mówi: JEDEN Z BANKÓW OSTRZEGA SWOICH KLIENTÓW. NIEKTÓRZY MOGĄ NAPOTKAĆ NA POWAŻNE PROBLEMY PODCZAS KORZYSTANIA Z BANKOMATU