Jak podaje portal „Pikio”, RCB wydało ostrzeżenia przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. Z każdą kolejną godziną przewidywane burze będą coraz bardziej niebezpieczne. Alarmy pierwszego i drugiego stopnia obejmują kolejne województwa w Polsce. Służby proszą o zachowanie wyjątkowej ostrożności.

Ostrzeżenia

Pogoda w ostatnich dniach jest daleka od ideału. Słońcu i wysokim temperaturom towarzyszą nagłe załamania pogody i niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, stanowiące zagrożenie dla naszego życia i zdrowia, a także przynoszące straty materialne. Dziś także będzie groźne przed czym ostrzega RCB.

Nadchodzące godziny mogą być naprawdę niebezpieczne. Eksperci prognozują, że niebezpieczne zjawiska mogą pojawić się na obszarze całego kraju. Musimy przygotować się na występowanie silnych burz, obfitych opadów deszczu i gradu.

„Burze z gradem możliwe na terenie niemal całej Polski. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie burze z intensywnymi opadami deszczu” – poinformowało na Twitterze RCB. Jednocześnie przypomniało o konieczności unikania otwartych przestrzeni oraz nie chowania się pod drzewami.

Gdzie będzie niebezpiecznie?

Alert pierwszego stopnia wydano dla całego województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, a także we wschodniej części mazowieckiego i lubelskiego. Żółty alert obowiązuje również we wschodnich powiatach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego.

Pomarańczowa strefa zagrożenia (alert drugiego stopnia) dotyczy województw położonych w centralnym pasie kraju. Szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Poza zagrożeniem znalazł się skrajny pas zachodniej Polski.

Pixabay

Obawiacie się dzisiejszej pogody?

To też może cię zainteresować: IMGW wydało alerty dla całej Polski. W wielu miejscach będzie gwałtownie, mogą pojawić się trąby powietrzne

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pomorskie: Policjanci wzięli udział w #GaszynChallenge. Jak im poszło i kogo nominowali

O tym się mówi: Polacy nagminnie łamią najważniejsze zasady. Policja ostrzega, ich lekceważenie może kosztować nawet 30 tysięcy złotych