Nasze portfele po nowych roku zostaną znacznie odchudzone a wszystko za sprawą nadciągającej fali podwyżek jak podaje se.pl. Podwyżki mają dotknąć takich produktów jak mięso, cukier, czy alkohol. A najbardziej cierpieć będą emeryci, których wydatki na żywność stanowią lwią część budżetu domowego.

Jak podaje se.pl, wieprzowina, niezastąpiona w polskiej kuchni, drożeje od jakiegoś czasu. Obecnie za kilogram schabu przychodzi nam płacić aż 18,60 zł, a jeszcze rok temu taki kawałek mięsa kosztował ponad 3 zł mniej!

Dalsze podwyżki są przed nami. - Rozwój Afrykańskiego Pomoru Świń nie tylko w Chinach, ale też innych krajach Azji i związany z tym duży popyt na wieprzowinę z Unii Europejskiej, przełożyły się na silne wzrosty cen trzody w punktach skupu, co z kolei mocno odczuwają konsumenci – twierdzą analitycy banku BNP Paribas.

Według se.pl, słono przychodzi nam również płacić za cukier. A będzie jeszcze gorzej. Jak przewidują eksperci, w 2020 roku czeka nas obniżenie jego produkcji, a na rynkach wyczerpują się jego zapasy. Na dodatek na początku przyszłego roku rząd planuje wprowadzić tzw. podatek od cukru, mający zapobiegać pladze otyłości. Zdrożeją między innymi słodzone napoje – przykładowo popularna kola o 1 zł za litr.

Ta sama ustawa zakłada również opodatkowanie małych buteleczek wódki, tzw. małpek. Ceny alkoholu wzrosną zresztą mimo to. To wszystko przez podwyżkę akcyzy, które dotkną też wyroby tytoniowe (podrożeją przeciętnie o ok. 1 zł).

Już od wielu tygodni analitycy prognozują drastyczne podwyżki cen jajek w 2020 roku. Ich cena może wystrzelić do góry w okolicach lutego lub marca. - Wylęgi piskląt kur nieśnych są najniższe od trzech lat – ostrzegała jakiś czas temu Krajowa Izb Producentów Drobiu i Pasz.

Warto sobie przypomnieć: NIE BĘDZIE PODWYŻEK CEN WIELU POPULARNYCH PRODUKTÓW. SENAT POWIEDZIAŁ DOŚĆ

Portal "Życie" pisał: GWAŁTOWNY WZROST CEN. CHODZI O JEDNE Z NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANCYH PRODUKTÓW

Portal "Życie" pisał również o: CHCIAŁA SKORZYSTAĆ Z ZAKUPÓW WYSYŁKOWYCH. KIEDY OKAZAŁO SIĘ KTO ZAPUKAŁ DO JEJ DRZWI WPADŁA W OSŁUPIENIE