W Polsce coraz częściej słyszymy o wzroście cen. Drożeją nie tylko artykuły spożywcze, ale także akcesoria, chemia, czy szeroko pojęte usługi. Niedawno wspominaliśmy o znaczącej podwyżce cen alkoholi oraz wyrobów tytoniowych.

Informowaliśmy także o dodatkowych opłatach za śmieci, które dotkną wszystkich tych, którzy odpadów nie segregują. Najbliższe miesiące szykują zatem dla nas uszczuplenia portfeli, a co istotne to niejedyne zapowiadane podwyżki.

Przewidywane są też podwyżki w sferze usług medialnych. Niedawno o wzroście cen poinformowali operatorzy Orange Polska i Play. Teraz przyszedł czas na kolejne platformy.

Wyższe opłaty zapowiadają operatorzy Cyfrowego Polsatu oraz Plusa. O decyzji poinformował wiceprezes zarządu ds. strategii w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu, Maciej Stec. Planowane podwyżki mają wejść w życie jeszcze w tym roku. Zapowiadano je już wiosną, a wspominał o nich sam Zygmunt Solorz.

Operatorzy nadal jednak nie podali jeszcze konkretnego terminu wzrostu cen. Ruszyła już sprzedaż ofert świątecznych, ale nie uwzględniono w niej przewidywanych zmian.

Dodatkowo, Cyfrowy Polsat planuje także zwiększenie cen za udostępnianie kanałów. W chwili obecnej trwają negocjacje z operatorami sieci kablowych oraz innymi platformami satelitarnymi.

Warto wspomnieć, że Cyfrowy Polsat jest największą polską platformą satelitarną, umożliwiającą dostęp do około 200 kanałów polskojęzycznych. Platforma funkcjonuje na rynku od 1999 roku. Obecnie jest jedną z najczęściej wybieranych przez Polaków.

Przypominamy...NOWE OPŁATY ZA KORZYSTANIE Z INTERNETU. OSTATNIE DNI NA ZMIANY W UMOWACH

Informowaliśmy o: OSOBY, KTÓRE NIE SEGREGUJĄ ŚMIECI, ZAPŁACĄ WIĘCEJ. JAK UNIKNĄĆ DODATKOWYCH OPŁAT

Portal "Życie" pisał też: ABONAMENT RTV BĘDZIE ZLIKWIDOWANY? W ŻADNYM WYPADKU. PORA NA PODWYŻKI I KONTROLE