Urząd Komunikacji Elektronicznej, zamieścił na swojej stronie oficjalny komunikat, dotyczący zmian w opłatach za korzystanie z roamingu na terenie Unii Europejskiej.

- Od 1 stycznia 2020 r. ulegną zmianie maksymalne opłaty dodatkowe za transmisję danych w roamingu w krajach UE oraz w Norwegii, Islandii i Lichtensteinie, wynikające z Polityki Uczciwego Korzystania (FUP) - poinformował UKE w komunikacie.

Zgonie ze zmianami od 1 stycznia 2020 r. za 1 GB (1000 MB) transmisji danych w roamingu w UE zapłacimy15 zł netto, czyli 18,45 zł brutto.

Jak czytamy w komunikacie:

„W ramach Polityki Uczciwego Korzystania dostawca usług może naliczyć dodatkową opłatę z tytułu roamingu w przypadku stwierdzenia niestandardowego lub niewłaściwego korzystania przez klientów z usług roamingu. Taka sytuacja może mieć miejsce na przykład, gdy klienci stale korzystają z roamingu w Unii Europejskiej do celów innych niż okresowe podróże.”

Urząd Komunikacji Elektronicznej zaznacza, że dostawcy usług mobilnych, zobowiązani są do poinformowania o zmianach swoich klientów. W tym celu muszą w terminie najpóźniej miesiąc przed wprowadzeniem zmian, opublikować na swojej stronie nowy cennik usług.Jeżeli abonenci nie zgadzają się na nowe opłaty, mogą zrezygnować z umowy.

Przypomnij sobie o… NATARCZYWI TELEMARKETERZY TO PRAWDZIWA ZMORA! A WYSTARCZY JEDNO ZDANIE DO SŁUCHAWKI I PO PROBLEMIE