Gotowanie ziemniaków to dla wielu z nas błahostka. Wydawałoby się, że wrzucenie obranych warzyw do wody nie jest niczym trudnym. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że wielu z nas wykonuje tę czynność niepoprawnie.

Ziemniaki to praktycznie nieodłączny element polskiego obiadu. W każdym domu to warzywo pojawia się na stołach nawet kilka razy w tygodniu.

Niezależnie od tego, w jaki sposób są podawane, zawsze smakują doskonale. Są jednak sposoby na to, by ich smak jeszcze udoskonalić. Chodzi tu głównie o ich gotowanie. Okazuje się, że jeden składnik dodany do wody działa cuda. Mianowicie, ich smak poprawi, wrzucony podczas gotowania, czosnek.

Dla tych, którzy za tym składnikiem nie przepadają, jest też inne rozwiązanie. Gałązka rozmarynu, odrobina natki pietruszki lub bazylii również ulepszy smak tradycyjnego ziemniaka. Taka niewielka zamiana zaskoczy niejednego gościa.

Dodatkowo, warto pamiętać, aby przed zagotowaniem ziemniaków nie wlewać do garnka zimnej wody. Lepszym pomysłem jest wrzucenie obranych warzyw do wrzątku. Dzięki temu, uwolni się z nich znacznie więcej witamin, czyli prościej mówiąc będą dla nas zdrowsze.

Powszechnie wiadomo bowiem, że ziemniaki są doskonałym źródłem potasu, magnezu, sodu, wapnia, żelaza, fosforu oraz witamin z grupy B i K.

Chcesz poznać inne sposoby na polepszenie smaku Twoich potraw? Koniecznie przeczytaj ten artykuł: ZUPA POMIDOROWA – CZY ABY NA PEWNO ROBISZ JĄ DOBRZE?

Poznaj także kilka prostych przepisów, które zachwycą gości podczas imprezy halloweenowej: PROSTE PRZEKĄSKI NA IMPREZĘ HALLOWEENOWĄ, CZYLI JAK ZACHWYCIĆ GOŚCI! [CZ. 2]

Weronika Wojciechowska