Kąpiel to idealny sposób na odprężenie po długim dniu w pracy. Gorąca woda, zapachowe świece i dobra książka to przepis na perfekcyjny wieczór. Wiele osób stosuje różne triki, które sprawiają, że ta czynność staje się jeszcze przyjemniejsza.

Jedni stawiają na zapachowe olejki i pianki do wody, a inni wybierają ekologiczne i tradycyjne sposoby. Okazuje się, że z pomocą, po raz kolejny, przychodzi niezawodna soda oczyszczona. Składnik ten, który gości w niejednej polskiej kuchni ma niezliczoną liczbę zastosowań.

Nie od dziś wiadomo, że ten składnik jest prawdziwym skarbem wykorzystywanym w domach. Oprócz kulinarnego dodatku, stanowi doskonały, naturalny środek czyszczący, a teraz także nawet dodatek do kąpieli.

Dlaczego warto dodać sodę oczyszczoną do kąpieli?

Po pierwsze soda oczyszczona zmiękcza wodę. Nie trzeba tłumaczyć, jak na wygląd naszej skóry i włosów wpływa stopień twardości wody. Zła jakość wody wysusza skórę oraz może być przyczyną występowania różnych chorób np. wowołuje wysypki.

Twarda woda zatyka pory, tworząc na naszym ciele specyficzny osad niszczący barierę ochronną skóry. Przez co nasza cera może być bardziej podatna na zmiany trądzikowe. Twarda woda może mieć również wpływ na przyspieszony proces starzenia się skóry.

Wystarczy więc dodać odrobinę sody oczyszczonej do kąpieli (najlepiej około dwóch łyżek), by pozbyć się uciążliwego problemu twardej wody i wpłynąć na wygląd i kondycję naszej skóry.

Regularne dodawanie sody oczyszczonej do kąpieli sprawi, że zmiany będą widoczne gołym okiem. Ważna jest jedynie systematyczność. Innych zalet sody chyba nie trzeba wymieniać.

Warto jedynie dodać, że wcale nie trzeba obciążać portfela drogimi środkami zmiękczającymi wodę, gdyż skuteczny preparat, kosztujący grosze, mamy pod ręką. Na korzyść sody działa również fakt, iż jej stosowanie jest całkowicie ekologiczne.

Można więc dodawać ją do kąpieli bez najmniejszych obaw o nasze zdrowie.

Przypomnij sobie o: SKUTECZNE USUWANIE PLEŚNI. WYSTARCZY JEDEN EKOLOGICZNY SKŁADNIK

Jak informował portal "Życie": TOREBKI PO HERBACIE MOGĄ MIEĆ WIELE ZASTOSOWAŃ. DO CZEGO MOŻNA ICH UŻYWAĆ

Portal "Życie" pisał również: TE NAWYKI ŹLE WPŁYWAJĄ NA CERĘ. CZEGO WARTO UNIKAĆ