Jak podaje portal "Super Express", Aleksander Kwaśniewski zdecydował się na udzielenie niezwykle obszernego wywiadu, w którym odnosi się do różnych obszarów swojego życia. Pierwszy z podcastów nosi tytuł "Na peronie" i odnosi się do zasów młodości i okresu studiów. Nie zabrakło też wzmianki o rodzicach byłego prezydenta.

Rodzinny dom

Aleksander Kwaśniewski, jest synem Zdzisława i Aleksandry Kwaśniewskich. On i jego siostra Małgorzata zawsze dobrze wspominają rodzinny dom w Białogardzie. Ojciec byłego prezydenta był lekarzem. Poza pracą w publicznym ośrodku, prowadził również prywatny gabinet, dzięki czemu w ich domu nie brakowało pieniędzy.

Kwaśniewski wspominał, że ojciec zabierał go na mecze piłkarskie, zaszczepiając w nim miłość do sportu. Ojciec zaszczepił w nim także zamiłowanie do polityki. Były prezydent poszedł na studia na wydziale handlu zagranicznego, coć jak sam mówi, mało nie brakowało, a Kwaśniewski poszedłby w ślady swojego wuja, który jest architektem.

Jego ojciec marzył o tym, żeby syn poszedł w jego ślady i wybrał medycynę. Aleksander Kwaśniewski przyznał, że wiedział, że to nie jego powołanie. Kierunek medyczny wybrała za to siostra byłego prezydenta, która od lat mieszka w Szwajcarii, gdzie pracuje jako stomatolog.

Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Onet News
Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Onet News
Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Onet News

Poruszające wyznanie

Aleksander Kwaśniewski przyznał, że jego narodziny o mało nie przyprawiły jego mamy o śmierć. "Mama była kruchej postury, ona urodzenie mnie przypłaciła prawie, że śmiercią i ratowano ją długo. Sepsa się wdała, było to strasznie trudne" - powiedział w rozmowie.

Przy narodzinach jego siostry, zrobiono wszystko, żeby uniknąć zbędnego ryzyka. Dzięki temu Kwaśniewski mógł cieszyć się z posiadania rodzeństwa.

Całą rozmowę z Aleksandrem Kwaśniewskim możecie odsłuchać poniżej.

Jesteście ciekawi, czego jeszcze dowiemy się z wywiadu, jakiego Aleksander Kwaśniewski udzielił Grzegorzowi Sroczyńskiemu?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Moja teściowa zostawiła u nas babcię i kazała się nią zająć. To na zawsze zmieniło nasze życie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Komornicy mogą już korzystać z nowych narzędzi. Ma pomóc skutecznie ściągać pieniądze od dłużników

O tym się mówi: Krzysztof Igor Krawczyk walczy nie tylko o połowę majątku po ojcu. Chciałby też praw do tantiem. Tu jednak pojawia się problem