Jak przypomina portal "Pomponik", Krzysztof Krawczyk Junior walczy ze swoją macochą o majątek po zmarłym ojcu. W grę wchodzą niemałe pieniądze, bo majątek artysty szacowany jest nawet na kilka milionów złotych. Jedyny syn Krzysztofa Krawczyka walczy także o prawo do tantiem. Niestety jest pewien problem. Jaki?

Spór o majątek po Krzysztofie Krawczyku

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Niedługo po śmierci artysty rozpoczął się spór między wdową po artyście a jego jedynym dzieckiem. Wszystko po tym, jak okazało się, że na zgodnie z zapisami testamentu, cały majątek trafi w ręce Ewy Krawczyk. Krzysztof Junior utrzymuje, że wspomniana ostatnia wola artysty została sporządzona, gdy ten nie był w pełni sił umysłowych.

Sprawa trafiła do sądu. Ewa Krawczyk jest gotowa wypłacić Juniorowi zachowek, ale on chce połowy majątku, wskazując, że taką obietnicę miał mu złożyć ojciec. Krzysztof Igor Krawczyk walczy również o prawo do tantiem. W tej ostatniej kwestii pojawił się jednak spory problem. Jaki dokładnie?

Ewa Krawczyk, Krzysztof Krawczyk Junior/YouTube @Jastrząb Post
Ewa Krawczyk, Krzysztof Krawczyk Junior/YouTube @Jastrząb Post
Ewa Krawczyk, Krzysztof Krawczyk Junior/YouTube @Jastrząb Post

Problem z tantiemami

Częścią spadku po Krzysztofie Krawczyku są praw autorskie do jego utworów. Każde wykorzystanie piosenki artysty wiąże się z wynagrodzeniem za jego wykorzystanie. Wcześniej tantiemy trafiały do Krzysztofa Krawczyka, teraz należą do spadkobierców. Tyle że na ten moment nie ustalono spadkobiercy, w związku z toczącą się sprawą w sądzie.

"Praw do spadku po Krzysztofie Krawczyku nikt na razie nie nabył, bo jest rozstrzygana kwestia ważności jego testamentu. To pierwsza taka sprawa od dawna, w której jest podważana ważność testamentu celebryty" - wyjaśnił w rozmowie z "Faktem" adwokat specjalizujący się w kwestiach prawa autorskiego.

Specjaliści wskazują, że roczne tantiemy w przypadku Krzysztofa Krawczyka mogą wynosić kilkanaście tysięcy złotych. Dla Juniora, który od lat boryka się z problemami finansowymi to z pewnością spory zastrzyk gotówki.

Krzysztof Igor Krawczyk/Youtube @Uwaga! TVN
Krzysztof Igor Krawczyk/Youtube @Uwaga! TVN
Krzysztof Igor Krawczyk/Youtube @Uwaga! TVN

Myślicie, że Juniorowi uda się wygrać sprawę?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Przypadkiem usłyszałam, co teściowa opowiada o mnie swojej koleżance. Zapomniała, że nie wystarczy tylko odłożyć komórkę, aby się rozłączyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Astrolodzy nie mają wątpliwości. Osobom urodzonym w tym znaku zodiaku, nie jest pisana długowieczność

O tym się mówi: Te banknoty straciły już ważność. Nie zapłacimy nimi w sklepie. W sprawie wydano oficjalny komunikat