Jak podje portal "WYV", Jacek Kurski pozostający na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej podpisał niedawno nowelizację umowy z Episkopatem Polski z 23 września tego roku. Obie strony pytane przez media o treść nowej umowy odmawiają jej upublicznienia.

Co Telewizja Polska i Episkopat mają do ukrycia?

O podpisaniu porozumienia między Telewizją Polską, a kościołem katolickim było głośno w mediach społecznościowych i ogólnie w internecie dzień po tym fakcie. Media rozpisywały się na temat treści umowy, która gwarantowała codzienną emisję porannych mszy świętych przez TVP 1, a przez TVP 3 Koronki do Miłosierdzia Bożego. To jednak nie koniec elementów umowy, której podpisanie zgrabnie zbiegło się z rozdzielniem wpływów abonamentowych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiTV).

Od kiedy w Polsce zaczęły obowiązywać restrykcje będące konsekwencją uskutecznienia pandemii koronawirusa, Program 1 Telewizji Polskiej codziennie transmituje poranne msze święte, a o godzinie 15:00 emitowana jest codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego przez TVP 3. Miało to być alternatywą uczestnictwa osobistego dla wiernych podczas lockdownu i zakazu odprawiania mszy w kościołach, jednak te dodatkowe elementy ramówki Telewizji Polskiej zostały zachowane mimo zniesienia restrykcji zakazujących zgromadzeń ludzi.

TVP podkreślało wówczas, że nowelizacja porozumienia z 2008 r., przewiduje kontynuację działania i rozwoju redakcji programów katolickich. Umowa zawierała powiększenie oferty programowej o kolejne audycje na antenie TVP Info oraz w paśmie ogólnopolskim TVP3.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Pilna wiadomość płynie z Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o zdrowie wielu ludzi

Zerknij: Ta mała dziewczynka, która uśmiecha się ze zdjęcia, dzisiaj jest znana w każdym polskim domu. Wyrosła na dzielną kobietę

Nie przegap: Choruje na nią Lech Wałęsa. Jej symptomy można rozpoznać obserwując paznokcie. To podstępna choroba