Jak podaje "Pikio", Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swoich mediach społecznościowych niezwykle ważną wiadomość do kobiet, które są między 50-tym, a 60-tym rokiem życia. Panie w tym wieku znajdują się w grupie ryzyka zachorowania na raka piersi.

Pilna wiadomość resortu zdrowia

Na mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia, pojawiła się informacja o możliwości skorzystania z badania mammograficznego dla kobiet w podanym wyżej przedziale wiekowym. Jak zaznacza ministerstwo, diagnostyka jest ogromnie ważna, gdyż wczesne wykrycie zmian nowotworowych znacznie zwiększa szansę na przeżycie.


Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Na stronie pacjent.gov.pl, znajdują się wszelkie informacje odnośnie warunków, jakie należy spełnić, aby móc skorzystać z badania mammograficznego w mammobusie.

Masz 50-69 lat? Powinnaś co dwa lata badać swoje piersi. Znowu w trasę ruszyły mammobusy i dostęp do badań jest teraz łatwiejszy Zbyt późno wykryty rak piersi zabija. Dlatego skorzystaj z bezpłatnego programu NFZ i zbadaj się. Sprawdź, kiedy mammobus przyjedzie do twojej miejscowości lub zgłoś się do placówki, która realizuje program. Badanie trwa zaledwie kilka minut. Możesz skorzystać z badania bez żadnego skierowania, jeśli: nie miałaś mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, miałaś mammografię w ciągu ostatnich dwóch lat, ale otrzymałaś pismo, które wskazuje Cię do badania z powodu: raka piersi wśród członków rodziny mutacji w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2. Uwaga! Dotyczy kobiet, które nie miały wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej piersi.

My także zachęcamy do regularnego badania i wierzymy głęboko, że w Twoim przypadku będzie to rutynowa kontrola, która udowodni, że masz "końskie zdrowie"!

O tym pisaliśmy: Papież Franciszek zwrócił się do wiernych z ważnymi słowami. Co powiedział

Zerknij także tutaj: W trakcie trwania programu na żywo w stacji TVN padły mocne słowa. To nagranie wywołało prawdziwą burzę w sieci

Przypominamy: Andrzej Duda mówi o szczepionce na koranawirus. Te słowa zaskoczyły wielu Polaków