Jak podaje "tvp.info", papież Franciszek dzień przed Bożym Ciałem, zaapelował do wiernych o "prowadzenie życia eucharystycznego". Czytając te cytaty, poproś Ducha Świętego, aby pomógł ci rozeznać, w jaki sposób możesz zostać powołany do działania inspirowanego miłością, aby rozwiązać problem ubóstwa.

Papież w trakcie generalnej audiencji, zwrócił się do wiernych przemawiając z biblioteki Pałacu Apostolskiego. Powiedział słowa, które dotyczyły ograniczeń i życia eucharystycznego.

Jutro uroczystość Bożego Ciała. W tym roku nie jest możliwe sprawowanie Eucharystii wraz z publicznymi uroczystościami, ale możemy realizować życie eucharystyczne.

Porównał osoby ubogie, cierpiące i samotne do tabernakulum, w którym mamy szukać obecności Jezusa Chrystusa.

Konsekrowana hostia zawiera osobę Chrystusa; jesteśmy wezwani do tego, by jej poszukiwać przed tabernakulum w kościele, ale także w tabernakulach, którymi są ostatni, cierpiący, osoby samotne i ubogie.

Wspomniał także o ważnym dniu obchodów Światowego Dnia Sprzeciwu Wobec Pracy Dzieci, które obchodzone są 12 czerwca.

YT

To zjawisko, które pozbawia chłopców i dziewczynki dzieciństwa i zagraża ich integralnemu rozwojowi – mówił. – W obecnej sytuacji kryzysu sanitarnego w różnych krajach wielu chłopców i dziewcząt jest zmuszonych do pracy niezgodnej z ich wiekiem, by pomóc rodzinom znajdującym się w warunkach skrajnego ubóstwa. W niemałej liczbie przypadków są to formy niewolnictwa i uwięzienia, których skutkiem są cierpienia fizyczne i psychologiczne. Wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni.

Skierował apel bezpośrednio do instytucji, których zadaniem jest opieka nad dziećmi i stanie na straży ich praw.

YT

Kieruję apel do instytucji, by dołożyły wszelkich starań, by chronić małoletnich, wypełniając luki ekonomiczne i socjalne, które leżą u podstaw wypaczonej dynamiki, w jaką są oni niestety wplątani.

O tym pisaliśmy: Na jednym z polskich cmentarzy pojawiły się kartki z zaskakującą wiadomością. Jej treść wprawia w osłupienie

Zerknij: Fakt, o którym pojęcia nie mają miliony Polaków. Lekarka mówi wprost, jaki wpływ na nasze płuca mają maseczki ochronne