Jak donosi "radiozet.pl", Andrzej Duda po debacie powiedział coś, co na pewno spodoba się przeciwnikom przymusowych szczepień, wśród których jest Ivan Komarenko.

Andrzej Duda jest przeciwny przymusowi szczepień na koronawirusa

Mównica, która przygotowana była dla Rafała Trzaskowskiego podczas debaty w Końskich świeciła pustkami. Kontrkandydat Anrzeja Dudy nie pojawił się na debacie.

Telewizja Polska zorganizowała we wtorkowy wieczór debatę prezydencką, która była inna, niż zawsze. Na wzór debat, jakie mają miejsce w Stanach Zjednoczonych, to nie dziennikarze zadawali pytania, a obywatele.

TVP

Sztab wyborczy kontrkandydata obecnego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowała konkurencyjną debatę dla Rafała Trzaskowskiego, która odbyła się w tradycyjnej formie, która przewiduje pytania zadawane przez dziennikarzy.

Debata w Końskich rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 21:00.

Jego słowa, jakie padły po debacie, zapewne spodobają się ludziom, którzy są przeciwni przymusowym szczepieniom na koronawirusa. Stwierdził, że nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiedział też coś ważnego o leku na COVID-19.

Będę się starał, by lek był jak najszybciej dostępny dla chętnych, bezpłatnie. Będziemy bezpieczni, gdy powstanie lek, remedium dla chorych lub zabezpieczające przed zachorowaniem. To był jeden z tematów poruszanych podczas rozmowy z prezydentem Donaldem Trumpem. Chcę, żeby polscy naukowcy mieli kontakt z supernowoczesnymi laboratorami amerykańskimi.

Po słowach dotyczących szczepień, a konkretniej po tym, jak z jego ust padło słowo jakichkolwiek rozgorzała burza, więc na swoim twitterowym koncie był zmuszony sprostować.

STOP MANIPULACJI! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa.

Czy uważasz, że szczepienia na koronawirusa powinny być przymusowe?

O tym pisaliśmy: Nowy pomysł na walkę ze śmieciarzami. Już nikt nie będzie anonimowy. Rząd wprowadza wysokie kary

Zerknij: Czy pierwsza komunia święta skończy się wizytą w sanepidzie? Parafia w jednej z polskich miejscowości poszukuje wszystkich uczestników mszy świętej