500+ to program socjalny proponowany przez rząd polskim rodzinom. Wielokrotnie podejmowano już dyskusję na temat jego dobrych i złych stron. Tym razem wypowiedział się na ten temat Kuba Wojewódzki.

Kuba Wojewódzki znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi i działań. Wielokrotnie celowo wywołuje dyskusję wokół kontrowersyjnych problemów i wydarzeń. Tak było i tym razem. Swoją wypowiedzią rozpętał burzę wokół programu socjalnego gwarantowanego przez rząd.

W wywiadzie dla portalu Dziennik.pl, dziennikarz i prezenter szczerze opowiadał o wielu kwestiach, poruszył m. in. temat polityki, wyborów i 500+.

– Ktoś mi napisał, że „wygrała Polska 500+, a nie liberalny naród”, tylko że Polska 500+ to też jest naród. Jeśli mówimy o zakopywaniu tych cholernych pęknięć, tej polaryzacji, tej Korei Północnej i Południowej, to zacznijmy od języka. Ja się nie wypowiadam na temat 500+, bo tyle przepuszczam przez rurę wydechową i mówię to bardzo świadomie – powiedział w wywiadzie.

Wojewódzki zdaje sobie sprawę, że w Polsce żyją ludzie, dla których dodatkowe świadczenia socjalne są niezbędne do utrzymania odpowiedniego poziomu życia.

– Mam jednak świadomość, że w wielu domach ta kwota to zmiana jakości życia. Prowadzę własną działalność biznesową od kiedy skończyłem 18 lat – poduszkę materialną mam taką, że mógłbym nie pracować, nie będę więc wpieprzał się w dylematy socjalne tego kraju, bo one są mi obce. Dostrzegam je, ale żeby nie być hipokrytą, nie komentuję – powiedział Wojewódzki.

A jakie jest Twoje zdanie? 500+ pomaga polskim rodzinom? Co myślisz o kryteriach jakie trzeba spełnić żeby je otrzymać?

Prowadzisz zdrowy styl życia? Powinieneś o tym wiedzieć: DBASZ O SWOJĄ WAGĘ? POZNAJ LISTĘ PRODUKTÓW, KTÓRYCH LEPIEJ UNIKAĆ!

Nowy projekt rządu. Zobacz za co jeszcze zapłacisz: POLACY ZAPŁACĄ WIĘCEJ. AŻ 40 NOWYCH PODATKÓW!

Dominika Koba