Okazuje się, że Dawid Bowie miał szczególny sentyment do Polski. Po raz pierwszy dał temu wyraz w utworze „Warszawa”, będącym częścią albumu „Low” (1977). Ale są też kolejne fakty. Córka gwiazdy znalazła dowód płomiennego romansu.

Ada Rusowicz blisko związana była z Czesławem Niemenem. Ich uczucie można było dostrzec również w tekstach, jakie Niemen pisał dla gwiazdy. Rusowicz zdobywała coraz większą popularność i sympatię swoich fanów.

W 1966 roku Czesław Niemen odszedł z zespołu Niebiesko-Czarni. Rusowicz stała się liderką zespołu, a relacje z Niemenem diametralnie się zmieniły. W 1967 roku para definitywnie się rozstała. Dokładnie dzień przed ślubem Alicji i Krzysztofa Klenczonów, na którym mieli być świadkami.

Dla Ady Rusowicz był to ogromny cios. Wciąż miała nadzieję, że ich związek się odnowi. Zawodowo 1968 rok był dla niej wyjątkowo udany – na festiwalu w Opolu została uznana najlepszą wokalistką. Jednak jej życie osobiste legło w gruzach.

Na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki na Malcie Rusowicz poznała Dawida Bowiego. Miał wtedy 22 lata i rozpoczynał swoją karierę. Oboje byli już doświadczeni przez życie. Ona – niespełniona w miłości. On – dotknięty przeżyciami swojego ojca, który leżał na łozu śmierci. Szybko znaleźli nić porozumienia. Bowie zaprosił piosenkarkę do Londynu i spędzili ze sobą kilka dni.

Znajomość nie przetrwała długo. Dawid Bowie po śmierci ojca wpadł w depresję.

– Rusowicz zdawała sobie sprawę, z jak różnych światów pochodzą i nie wierzyła, by ich znajomość mogła przerodzić się w coś głębszego – czytamy w „Na żywo”.

Potwierdzeniem płomiennego uczucia jest kartka jaką Bowie przesłał do Ady Rusowicz. Daje w niej wyraz i potwierdzenie swojej miłości. Znalazła ją po latach córka piosenkarki. Nie jest znana jej dokładna treść, córka gwiazdy utrzymuje ją w tajemnicy.

Może Cię zainteresować: LAURETKA NOBLA IGNOROWANA PRZEZ POLSKĄ AMBASADĘ?! JEJ DYREKTOREM JEST FACHOWIEC OD ŻUŻLA!

Zycie pisało również: ZNALAZŁ NA ŚMIETNIKU STARY FOTEL, A W NIM… NIE MÓGŁ UWIERZYĆ, JAK TO ZOBACZYŁ!

Warto wiedzieć: GDZIE NAJLEPIEJ ULOKOWAĆ PIENIĄDZE? ZNAMY ODPOWIEDŹ!

Źródło: „gwiazdy.wp.pl”