Według informacji przekazanych przez Wirtualną Polskę, media ukraińskie informują o wypuszczeniu na wolność 16 – letniego Włada Buriaka. Chłopiec jest synem Ołeha Buriaka – przewodniczącego administracji rejonu zaporoskiego. 16 – latek został pojmany do niewoli przez Rosjan, gdzie był przetrzymywany nieustannie od 8 kwietnia do teraz.

Niezwykle trudne doświadczenie młodego chłopca

Telewizja Nastojaszczeje Wriemia przeprowadziła z chłopcem wywiad. Podczas rozmowy nastolatek wyznał, że sam nie był torturowany, jednak przez pierwsze 48 godzin był przetrzymywany w niezwykle ciężkich warunkach. Widział także, jak torturowano inne osoby.

Jak wyznał Włada, on sam zmuszany był do sprzątania miejsc, gdzie odbywały się tortury innych osób. Chłopiec dodał, że Rosjanie stosowali nieludzkie sposoby jak np. rażenie prądem czy bicie.

Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca we współczesnym świecie!

- W niewoli przebywają wciąż 163 osoby z 393 uprowadzonych w obwodzie zaporoskim przez władze i wojska okupacyjne Rosji – zaznaczają władze regionu.

Co więcej, władze regionu zaznaczają, że Rosjanie nie oddzielają wojskowych i cywili, z tego też powodu ludność cywilna jest skazana na nieludzkie akty terroru. Są one stosowane wobec wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy wykonywanego zawodu.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA ZASKOCZYŁA POKAZUJĄC STARE ZDJĘCIE MAMY. RZADKO MOŻNA ZOBACZYĆ BYŁĄ PIERWSZĄ DAMĘ W TAKIM NIEZOBOWĄZUJACYM WYDANIU

PORTAL "ŻYCIE" PISAŁ RÓWNIEŻ: NAJNOWSZY PROJEKT RZĄDU WYWOŁUJE MIESZANE REAKCJE POLAKÓW. CHODZI O EMERYTURY OBYWATELI. PARTIA RZĄDZĄCA MA ZAMIAR PRZEŚWIETLIĆ KONTA MILIONÓW OSÓB