Od samego początku wojny w Ukrainie, nieprzerwanie pojawiały się obawy o to, co zrobi białoruski przywódca. Realne było, że Białoruś aktywnie włączy się do działań wojennych. Na szczęście do dziś nie doszło do takiej sytuacji. Jednak co dalej? Czy takie zagrożenie nadal jest dość duże?

Białoruski dyktator grozi Ukrainie

Jak podaje portal Super Express, ostatnio Aleksander Łukaszenka oskarżył Ukrainę o dokonanie prowokacji na terenie Białorusi.

- Jesteśmy prowokowani. Muszę wam powiedzieć: Trzy dni temu, może trochę więcej, z terytorium Ukrainy próbowano uderzyć w obiekty wojskowe na terytorium Białorusi – mówił prezydent Białorusi w jednej ze swoich wypowiedzi.

Łukaszenka dodał, że systemy ochrony przeciwlotniczej zdołały wykryć zagrożenie i zestrzelić rakiety. Co więcej, dyktator zaznaczył, że jeżeli jego kraj zostanie zaatakowany, to Mińsk natychmiast odpowie, mimo iż nie chce wojny z Ukrainą.

Czy faktycznie Białoruś przygotowuje się do wojny?

Warto także dodać, że ostatnio w mediach pojawiły się informacje o przekazaniu Białorusinom pocisków typu Iskander – M. Czy wszystkie te działania faktycznie mogą wskazywać na to, że Białoruś w niedługim czasie zechce zaatakować Ukrainę?

Doradca prezydenta Ukrainy, Mychajło Podolak zaznaczył natomiast, że jego kraj jest gotowy na różne scenariusze i obecnie atak Białorusi nie jest wykluczony, jednak uważa, że jest to przede wszystkim element rosyjskiej propagandy i próba zastraszenia Ukraińców.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA ZASKOCZYŁA POKAZUJĄC STARE ZDJĘCIE MAMY. RZADKO MOŻNA ZOBACZYĆ BYŁĄ PIERWSZĄ DAMĘ W TAKIM NIEZOBOWĄZUJACYM WYDANIU

PORTAL "ŻYCIE" PISAŁ RÓWNIEŻ: NAJNOWSZY PROJEKT RZĄDU WYWOŁUJE MIESZANE REAKCJE POLAKÓW. CHODZI O EMERYTURY OBYWATELI. PARTIA RZĄDZĄCA MA ZAMIAR PRZEŚWIETLIĆ KONTA MILIONÓW OSÓB

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE”: BABCIA WSTYDZIŁA SIĘ TEGO, ŻE JEJ WNUCZKA JEST NIEŚLUBNYM DZIECKIEM. SYN KOBIETY NIE CHCIAŁ SŁYSZEĆ O CEREMONII. MAŁO BRAKOWAŁO, A STRACIŁBY RODZINĘ

PORTAL “ŻYCIE” INFORMOWAŁ TAKŻE O: SENIORZY MOGĄ LICZYĆ NA DODATKOWE WSPARCIE FINANSOWE. KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z PIENIĘDZY