Jak się jednak okazuje, taki wniosek może być rozpatrzony pozytywnie jedynie w pewnych przykładach. Przede wszystkim chodzi o to, że modyfikacjom poddane zostały wytyczne dotyczące wnioskowania i tych wniosków rozpatrywania.

Co dalej z emeryturami w 2022 roku?

Ogłoszenie pandemii COVID-19 i wszystko, co się z tym wiąże, spowodowało zmiany w wyglądzie danych zawartych na tablicach średniej długości życia Polek i Polaków. Na podstawie danych o zgonach z poprzedniego roku rząd postanowił zmienić wygląd danych widniejących na wspomnianej tablicy.

W przypadku pewnej grupy seniorów stanowi to szansę na uzyskanie zwiększonego świadczenia emerytalnego, o ile będą skorzy do złożenia wniosku o powtórne przeliczenie świadczenia.

Możliwość na podniesienie świadczenia emerytalnego mogą mieć Polacy po osiągnięciu wieku emerytalnego albo będą w owym wieku do 31 marca 2022 roku, osiągnęły wiek emerytalny wcześniej, ale w dalszym ciągu były aktywne zawodowo, a więc ich składki były systematycznie spłacane, cały czas podwyższając sumę na koncie osoby ubezpieczonej, przyszły na świat po 31 grudnia 1948 roku, a zatem świadczenia emerytalne mają być obliczane na nowych zasadach.

Kreatorem modyfikacji w ustawie o emeryturach i rentach z FUS okazuje się być Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Według wprowadzonych poprawek, od 1 stycznia Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma prawo do przeliczenia emerytury aktywnemu zawodowo seniorowi jedynie raz do roku, zamiast raz na kwartał według poprzednich zasad.

YouTube/Telewizja Narew

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Dobre wieści dla fanów "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Stacja TVN ma w zanadrzu sporą niespodziankę. O co chodzi

Zerknij też tutaj: Zaskakujące wyznanie krewnego Jarosława Kaczyńskiego. Jan Maria Tomaszewski zdradził, co łączyło go z Barbarą Krafftówną

Nie przegap tego: Zaskakujące wyznanie krewnego Jarosława Kaczyńskiego. Jan Maria Tomaszewski zdradził, co łączyło go z Barbarą Krafftówną