Jak podaje portal "Super Express", brat cioteczny prezesa Jarosława Kaczyńskiego mierzy się z dramatyczną sytuacją. Jan Maria Tomaszewski w ostatnim czasie mierzy się z zakażeniem koronawirusem, przez co nie będzie mógł wziąć udziału w pogrzebie bliskiej sobie osoby. Okazuje się bowiem, że Tomaszewski był spokrewniony z Barbarą Krafftówną.

Jan Maria Tomaszewski w rozpaczy

W rozmowie z "Super Expressem" Jan Maria Tomaszewski wyznał, że Barbara Krafftówna była jego ciotką. Miał się z nią spotkać po Nowym Roku, niestety to się nie udało i już nigdy nie uda. Aktorka zmarła 23 stycznia bieżącego roku w Skolimowie.

Jak przyznał, informacja o jej śmierci spadła na niego niczym grom z jasnego nieba, sprawiając, że nogi się pod nim ugięły, a przed oczami przebiegło tysiące wspomnień.

"Będę Basię dobrze wspominał. Ona była takim ostatnim ogniwem, które łączyło teraźniejszość z przeszłością, z rodziną, która już niestety odeszła" - powiedział wyrażnie poruszony odejściem krewnej.

Jan Maria Tomaszewski/YouTube @Anh Tran
Jan Maria Tomaszewski/YouTube @Anh Tran
Jan Maria Tomaszewski/YouTube @Anh Tran

Niestety Jan Maria Tomaszewski nie będzie mógł pożegnać krewnej, bo ze względu na zakażenie koronawirusem nie może opuszczać domu. Zapewnił jednak, że kiedy tylko uda mu się uporać z infekcją.

Dodatkowo kuzyn prezesa PiS zdradził, że Jarosław Kaczyński bardzo martwi się jego stanem. Prezes ma dzwonić do Tomaszewskiego co trzy godziny, aby upewnić się, że wszystko jest z nim w porządku.

Ostatnie pożegnanie Barbary Krafftówny

Ostatnie pożegnanie Barbary Krafftówny ma odbyć się w najbliższy piątek 4 lutego. Uroczystości żałobne mają rozpocząć się o godzinie 12:00 nabożeństwem w ościele Środowisk Twórczych w Warszawie. Urna z prochami artystki spocznie w Alei Zasłużonyh na warszawskich powązkach.

Barbara Krafftówna. Źródło: youtube.com
Barbara Krafftówna. Źródło: youtube.com
Barbara Krafftówna. Źródło: youtube.com

Wiedziliście, że Jan Maria Tomaszewski był spokrewniony z Barbarą Krafftówną?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński podsumowuje efekty polskiego ładu. Czy zapowiedziane decyzje dotkną polityków Prawa i Sprawiedliwości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szymon Hołownia dwukrotnie brał ślub. Prawda wyszła na jaw dopiero teraz. O co chodzi

O tym się mówi: Klienci indywidualni otrzymali faktury za gaz. Wielu z nich przecierało oczy ze zdumienia. Z jakiego powodu