Jak podaje Radio Zet, wielu Polaków, podróżujących pociągami, może mieć problem z dotarciem na święta. PKP już przed tygodniem wstrzymało sprzedaż biletów na określonych trasach.

Osoby, które chcą kupić bilet na grudniowe kursy pociągów, mogą mieć problem. Nie wiadomo, kiedy PKP wznowi możliwość zakupów biletów. Jak się okazuje, całe zamieszanie spowodowane jest zmieniającym się rozkładem jazdy, który ma wejść w życie 12 grudnia.

Od 18 listopada, Polacy nie mogą skorzystać z możliwości wcześniejszego zakupu biletu na przejazdy po 13 grudnia. Problem pojawia się nie tylko przy zakupie biletu online, ale także w okienku kasy. Na stronie PKP możemy przeczytać:

"W związku z wdrożeniem rozkładu jazdy 2019/2020, od 13 grudnia 2019 r. jest czasowo wstrzymana sprzedaż biletów na część pociągów".W komunikacie na ten temat PKP Intercity stale aktualizowane są też informacje o tym, dla jakich dni i pociągów sprzedaż jest zablokowana.Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, ale wciąż nie można kupić biletów na wiele pociągów.”

Dla Polaków podróżujących na święta pociągiem, to spory problem. Jeżeli system nie stanie „na nogi”, nie będą mieli oni możliwości wcześniejszego zakupu biletu, a co za tym idzie, będą zmuszeni skorzystać z innego środka transportu.