Będzie można wskazać kandydata, który ma wystartować w wyborach prezydenckich w przyszłym roku. Tym samym decyzja odnośnie wyboru kandydata ugrupowania została oddana w ręce jego wyborców i sympatyków.

Możliwość wskazania swojego kandydata na prezydenta otrzymają wyborcy Konfederacji. Będą mogli wybierać wśród wielu znanych polityków. Na liście znajdują się m.in. Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak i Grzegorz Braun.

Wskazanie własnego kandydata Konfederacji Wolność i Niepodległość będzie jednak kosztować. Osoby, które chcą oddać swój głos, muszą za to zapłacić 30 złotych. Dowodzi tego komentarz zamieszczony na stronie internetowej ugrupowania:

Czynne prawo wyborcze na Zjeździe Wyborczym przysługuje obywatelowi polskiemu, który wpłacił co najmniej 30 zł darowizny na rzecz partii Konfederacja Wolność i Niepodległość nie później niż na 3 dni przed Zjazdem Prawyborczym oraz zarejestruje się poprzez poniższy formularz internetowy oraz najpóźniej w dniu przekazania darowizny skończył 18 lat. Pod uwagę brane są tylko darowizny wpłacone po 1 listopada 2019 roku.

Przewodniczący Centralnej Komisji Prawyborczej Witold Tumanowicz podkreśla, że na swojego kandydata na prezydenta z ramienia Konfederacji Wolność i Niepodległość chce zagłosować nawet kilka tysięcy osób.

Prawybory Konfederacji rozpoczną się już w grudniu. Na swojego kandydata będzie można zagłosować na jednej z 16 konwencji wojewódzkich. Pierwsze zjazdy tego ugrupowania odbędą się już 7 grudnia w Białymstoku i Olsztynie.

Pełna lista osób, które wezmą udział w prawyborach prezydenckich z ramienia Konfederacji, zawiera dziewięć nazwisk. O możliwość ubiegania się o fotel prezydenta zawalczą: Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński, Jacek Wilk i Magdalena Ziętek-Wielomska.

Zwycięzca prawyborów Konfederacji Wolność i Sprawiedliwość zostanie ogłoszony podczas zjazdu elektorskiego ugrupowania. Wydarzenie to odbędzie się już 18 stycznia 2020 roku.

Na portalu "Życie" dowiesz się... DONALD TUSK WSTAWIŁ ZDJĘCIE Z WNUKAMI. CZY SĄ PODOBNE DO DZIADKA

Portal "Życie" informuje również... KSIĄŻĘ ANDRZEJ PO RAZ KOLEJNY UKARANY ZA SWOJĄ PRZESZŁOŚĆ. KRÓLOWA ELŻBIETA II ZAKAZAŁA MU IMPREZY URODZINOWEJ

Warto sobie przypomnieć... JANUSZ KORWIN-MIKKE O WADACH ZWIĄZKU Z MŁODSZĄ O 44 LATA ŻONĄ: "JEST NIEDOŚWIADCZONA"