We Wrocławiu jedna z komisji wyborczych popełniła bardzo poważny błąd. Przez kilka godzin wydawano nieprawidłowe karty do głosowania. Jeśli zapadnie decyzja o złożeniu protestu wyborczego, to koniecznie będzie powtórzenie głosowania w całym okręgu.

Za incydentem w trakcie wyborów parlamentarnych stoi komisja nr 282, która obejmuje obszarem część osiedla Osobowice we Wrocławiu. Przez kilka godzin wyborcy głosowali na nieprawidłowych kartach. Aktualnie ich głosy są nieważne.

Zobacz także: MICHAŁ SZPAK PO RAZ PIERWSZY PUBLICZNIE POKAZAŁ SIĘ ZE SWOJĄ MIŁOŚCIĄ!

– Rzeczywiście był taki incydent. To dotyczyło obwodu wyborczego nr. 282. Zostały tam wydane 92 karty z kandydatami do Senatu z innego okręgu wyborczego. Do godz. 9:00 dostarczono właściwe karty i później głosowali wyborcy na właściwych kartach – potwierdziła Maja Ambrożak z Okręgowej Komisji Wyborczej we Wrocławiu w rozmowie z tvp.info.

Członkini komisji poinformowała, że jeśli złożony zostanie protest wyborczy, to Sąd Najwyższy ma prawo do zadecydowania o powtórzeniu wyborów w całym okręgu. Nie ma bowiem możliwości, aby jedynie osoby, które zagłosowały na nieprawidłowych kartach mogły oddać ponownie głos.

Zobacz także: WEJDĄ DO TWOJEGO DOMU I WLEPIĄ SUROWĄ KARĘ! JUŻ BLISKO 10 TYSIĘCY OSÓB TO SPOTKAŁO

Potwierdza to art. 82 § 1 k.wyb., który brzmi: „Protest wyborczy można wnieść z powodu dopuszczenia się, mającego wpływ na przebieg głosowania, ustalenie wyników głosowania lub wyników wyborów lub naruszenia przepisów kodeksu wyborczego dotyczących głosowania, ustalenia wyników głosowania lub wyników wyborów i mającego wpływ na wynik wyborów”

Źródło: „wp.pl”