Poczta Polska i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji coraz skuteczniej ściągają zaległy abonament radiowo-telewizyjny. Od stycznia tego roku pobito już rekord w liczbie ukaranych osób. Zapowiadane jest zwiększenie liczby kontrolowanych gospodarstw domowych. Warto wiedzieć, jak można uniknąć płacenia kary.

Media publiczne finansowane są w dużej części właśnie z abonamentu. Ale Polacy niechętnie regulują tę należność. Szacuje się, że regularnie płaci go tylko milion rodaków. Teraz Poczta i KRRiT siłą próbują odzyskać należne im pieniądze.

Zobacz także: BLISKO 500 ZŁ ZAPOMOGI NA OGRZEWANIE? MOŻE SIĘ O NIĄ UBIEGAĆ 4 MILIONY MIESZKAŃCÓW!

Liczba kontroli zwiększyła się bardzo znacząco. Od stycznia tego roku już 9,5 tysiąca osób zostało przyłapanych i zmuszonych do zapłacenia 30-krotności miesięcznego abonamentu, która wynosi 681 złotych. Poczta i KRRiT zarobiło już na tym 6,5 miliona złotych.

Jeśli takie tempo kontrolowania utrzyma się, w grudniu już 14 tysięcy osób będzie uboższe o 681 złotych na zapłatę kary.

Ale jest sposób, aby uniknąć otrzymania grzywny. Wystarczy nie wpuścić do domu kontrolera. Zgodnie z prawem możemy zamknąć przed nosem drzwi pracownikowi Poczty Polskiej, który okaże swoje dokumenty i poda cel wizyty. Warto pamiętać, że nie musimy go wpuszczać do środka.

Zobacz także: SZPAK PRZEDSTAWIŁ SWOJĄ MIŁOŚĆ!

Trzeba też uważać na listonoszy. Może się zdarzyć, że przy wręczaniu listów zauważą oni odbiornik telewizyjny lub radiowy w naszym domu i zgłoszą to do odpowiednich służb.

Źródło: „biznesinfo.pl”