Polacy mieszkający na Wyspach Brytyjskich mogą otrzymać specjalny dodatek na ogrzewanie. Dotyczy to zresztą wszystkich mieszkańców Zjednoczonego Królestwa, szacunkowo mogą z niego skorzystać 4 miliony osób. Rząd przyznaje nawet 100 funtów miesięcznie, jeśli warunki pogodowe są bardzo trudne.

Meteorolodzy zapowiadają, że tegoroczna zima może być jedną z najbardziej mroźnych od kilkudziesięciu lat. Z tego powodu do kieszeni 4 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii może wpaść nawet 100 funtów, czyli blisko 500 złotych, zapomogi miesięcznie.

Zobacz także: CZEKA NAS POWRÓT LATA I UPAŁY! MAMY PROGNOZĘ NA NAJBLIŻSZE DNI

Świadczenie jest wypłacane, jeśli temperatura spadnie do 0 lub będzie na minusie i utrzyma się przez 7 dni. Dodatek nazywa się Cold Weather Payment i wypłacany jest w wysokości 25 funtów tygodniowo, jeśli warunki pogodowe są złe. Zapomoga ma na celu ułatwienie obywatelom opłacenia rachunków za ogrzewanie.

Dodatek przysługuje wszystkim mieszkańcom Wielkiej Brytanii, w tym oczywiście mieszkającym tam Polakom. Otrzymują go osoby, które pobierają chociaż jeden spośród zasiłków:

 • Pension Credit
 • Income Support
 • Income-based Jobseeker’s Allowance
 • Income-related Employment and Support Allowance
 • Universal Credit
 • Support for Mortgage Interest

  Zobacz także: MASZ TE PRODUKTY W LODÓWCE? ZAWIERAJĄ BARDZO SZKODLIWY SKŁADNIK!

  W trakcie ubiegłorocznej zimy rząd UK wspierał obywateli ponad 30 razy wypłacając dodatek wszystkim potrzebującym. Przeznaczone na ten cel zostało 118 milionów funtów.

  Źródło: „polishexpress.co.uk”