Przygotowania do Sylwestra 2019 rozpoczęły się pełną parą. Telewizja Polska organizuje wydarzenie w Zakopanem. Stacja ma niecodzienny pomysł na przebieg imprezy, co nie do końca spodobało się internautom.

Plan organizowania masowego wydarzenia nie przypadł do gustu również przedstawicielom Tatrzańskiego Związku Narciarskiego oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego. TVP chce bowiem przenieść imprezę z Równi Krupowej pod Wielką Krokiew.

Tatrzański Związek Narciarski apeluje o zmianę planów, ponieważ demontaż sceny po wydarzeniu zajmie tyle czasu, że nie zdążą się oni przygotować do zawodów Pucharu Świata, który zaplanowany jest na 25 stycznia.

– My tylko wynajmujemy skocznię, nie mamy więc tu niemal nic do gadania. jesteśmy jednak przeciwni, aby sylwester odbywał się na stadionie. Przecież skocznia na Puchar Świata przygotowywana jest od grudnia. W międzyczasie skoczkowie muszą mieć też czas na treningi na odpowiednio przygotowanym obiekcie – komentował prezes związku, Andrzej Kozak.

Jak informuje Pikio, pomysł zorganizowania tak olbrzymiego wydarzenia nie spodobał się również przedstawicielom Tatrzańskiego Parku Narodowego. Według nich hałas może przeszkodzić zwierzętom, które mieszkają w okolicy.

Stacja nie wypowiada się na temat organizowanego Sylwestra, podobnie jak władze miasta, które jeszcze nie podjęły ostatecznej decyzji w tej kwestii.

Zobacz również inne ciekawostki ze świata: ZNALAZŁ NA PLAŻY AMBRĘ. TERAZ MOŻE ZOSTAĆ MILIONEREM!

Może zainteresują Cię zmiany w podatkach. Więcej na ten temat pisaliśmy tu: POLACY ZAPŁACĄ WIĘCEJ. AŻ 40 NOWYCH PODATKÓW!

Izabela Ziel