W piątek 23 lipca rozpoczną się opóźnione o rok Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Będą one jednak inne niż wszystkie pozostałe, a to za sprawą licznych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa na świecie.

Jak podaje portal „Wirtualna Polska”, z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim spotkał się w tej sprawie szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.

WHO alarmuje

Wbrew nadziejom wielu ludzi, pandemia COVID-19 jeszcze się nie skończyła, a sytuacja w której się znajdujemy nadal jest niebezpieczna.

Światowa Organizacja Zdrowia przestrzega więc przed zbytnim optymizmem uznając też jednocześnie, że „pandemia jest testem, który świat oblewa”.

Tedros Adhanom Ghebreyesus oszacował też, że do końca Igrzysk Olimpijskich czyli 8 sierpnia, z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 odejdzie nawet sto tysięcy ludzi na świecie.

Igrzyska Olimpijskie 2020 / YouTube: BBC
Igrzyska Olimpijskie 2020 / YouTube: BBC

Wirus a szczepionka

Szef Światowej Organizacji Zdrowia na spotkaniu ponownie poruszył także temat szczepionek i zwrócił się z prośbą do rządzących wszystkich państw o to by do połowy przyszłego roku doprowadzili do zaszczepienia przynajmniej 70% swoich obywateli.

Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP
Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP

„Pandemia skończy się, gdy świat zdecyduje się, aby ją skończyć. To jest w naszych rękach” – powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Co o tym wszystkim sądzicie? Śledzicie sytuację pandemiczną na świecie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo Sprawiedliwości ma poważne zamiary wobec łamiących przepisy kierowców. Osobom pod wpływem będą zabierane pojazdy. Co jeszcze wiadomo

Jak informował portal „Życie.news”: Anna Dymna przeżywała bardzo trudne chwile. Jej życie to seria bolesnych momentów i artystycznych wzlotów. Dzisiaj obchodzi ważną okazję. O co chodzi

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Przemysław Kossakowski myślał o rozwodzie już od dnia ślubu? Rozstanie pary podróżników z każdym dniem robi się coraz bardziej sensacyjne

Sprawdź także ten artykuł: Mało kto pamięta o siostrze oraz bracie księcia Williama i Harry’ego. Oboje odsunęli się w cień. Wiadomo kim są i jak się potoczyło ich życie