Na polskich drogach nadal mamy plagę nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie stosują się do przepisów, a nawet prowadzą pod wpływem napojów wysokoprocentowych.

Doprowadza to w wielu przypadkach do tragicznych skutków takich jak wypadek na Podkarpaciu, który ostatnio wstrząsnął Polską. Życie straciło wówczas małżeństwo, które osierociło trójkę małych dzieci. Winien był właśnie pijany kierowca.

Jak podaje portal „Super Express”, Ministerstwo Sprawiedliwości ma już dość takich sytuacji i zamierza poważnie zaostrzyć przepisy w kodeksie karnym.

Samochód jak broń

Wiceminister sprawiedliwości zdradził, że jednym z głównych pomysłów jest konfiskata pojazdów nietrzeźwych kierowców.

„Samochód w rękach pijanego kierowcy jest tym samym, co nóż czy broń palna w rękach przestępcy” – wyjaśnił Marcin Warchoł.

Wypadek / YouTube: Stalowe Miasto
Wypadek / YouTube: Stalowe Miasto

Ma to zniechęcić do wsiadania za kierownicę pod wpływem, a także być realną i bolesną konsekwencją za złamanie przepisów, zwłaszcza jeśli w wyniku spowodowanego zdarzenia byłyby ofiary śmiertelne.

Według zapowiedzi ministra konfiskata mogłaby zachodzić przy stwierdzeniu u kierowcy więcej niż 1 promil alkoholu we krwi. W przypadku poruszania się nieswoim pojazdem, nakładano by karę pieniężną o tej samej wartości.

Co o tym sądzicie? Myślicie, że ten pomysł zadziała w polskich realiach?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wzruszający gest przyjaźni Beaty Szydło w kierunku Jarosława Kaczyńskiego. Była pani premier towarzyszyła prezesowi PiS podczas ważnej okazji

Jak informował portal „Życie.news”: William i Kate postanowili złamać wieloletnią tradycję? Znana jest przyczyna tej sytuacji. Fani rodziny królewskiej są niepocieszeni

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Cezary Pazura po raz kolejny stanął na ślubnym kobiercu? Aktor pokazał wyjątkowe zdjęcie z Edytą Pazurą ze wspaniałej uroczystości

Sprawdź także ten artykuł: Andrzej Duda ma już plany na swoją emeryturę po zakończeniu drugiej kadencji prezydenckiej? Odpowiedź polityka zaskoczyła dziennikarzy