Jarosław Kaczyński jest niezaprzeczalnie jednym z czołowych polskich polityków. Choć niejednokrotnie budzi spore kontrowersje, nadal utrzymuje się na czołowych posadach swojej partii i rządu.

Choć w polityce osiągnął bardzo wiele, tego samego nie można powiedzieć o jego życiu prywatnym. Nadal też przeżywa żałobę za ukochanym bratem, prezydentem Lechem Kaczyńskim, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Jak podaje portal „Super Express”, w niedziele 18 lipca również wypadała ważna okazja upamiętniająca rodzinę polityka. W tym czasie towarzyszyli mu jego współpracownicy i przyjaciele, w tym Beata Szydło, która od lat wspiera go w jego dzialalniach.

Ważny gest

Lech i Maria Kaczyńscy zostali pochowani na Wawelu właśnie 18 lipca 2010 roku. Z tej okazji do Krakowa wybrał się brat zmarłego prezydenta by pomodlić się przy ich grobowcu.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości udał się tam w towarzystwie między innymi byłej premier Beaty Szydło, która jest obecnie europosłanką, Krzysztofa Szczerskiego (przedstawiciela Polski przy ONZ), ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, europosłanki Jadwigi Wiśniewskiej, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Jarosław Kaczyński odwiedza Wawel przynajmniej raz w miesiącu i często towarzyszą mu właśnie te osoby, które oferują swoje wsparcie w tym czasie.

Piękny gest przyjaźni i szacunku?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To już oficjalne. Spore zmiany w programie 500 plus wejdą w życie już niebawem. Tysiące Polaków martwi się o swoją posadę. O co chodzi

Jak informował portal „Życie.news”: Senator PO komentuje zachowanie Donalda Tuska. Polityk mówi wprost, były premier nie powinien być liderem partii

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Internauci krytykują Przemka Kossakowskiego. Czy rozstanie z Martyną Wojciechowską to jego wina? Wpis dziennikarza jest niejednoznaczny

Sprawdź także ten artykuł: Absurdalne zarzuty biskupa. Teraz będzie musiał zapłacić za pomówienia dotyczące innego księdza i jego gosposi. O co chodzi