Uwaga! Niezwykle ważna informacja dotycząca programu 500 plus. Okazuje się, że już za dosłownie kilka miesięcy w życie wejdą spore zmiany, które niestety mogą spowodować, że tysiące osób nagle straci pracę. Polacy zaczynają mocno obawiać się o swoje stanowiska. O co w tym wszystkim chodzi?

Program 500 plus od początku swojego istnienia, czyli od roku 2015 wzbudza skrajnie różne emocje w społeczeństwie. Polacy mają różne opinie na ten temat – jedni uważają, że program faktycznie pomaga i dzięki niemu sytuacja materialna wielu rodzin się poprawiła, inni zaś twierdzą, że przez owe świadczenia wielu ludzi zrezygnowało z pracy, co nie powinno mieć miejsca.

Przez te kilka lat wprowadzone zostały pewne zmiany, jednak – jak donoszą media – za kilka miesięcy program ponownie ulegnie reformie! O czym mowa tym razem?

Wielkie zmiany w programie 500 plus!

Dotychczas lokalne samorządy tworzyły specjalne, pełnoetatowe stanowiska dla osób zajmujących się tylko obsługą interesariuszy programu 500 plus. Okazuje się, że już od początku roku 2022 ich obowiązki w całości przejmie ZUS, co w konsekwencji przyczyni się do zwolnienia aż 12 tysięcy pracowników.

Jarosław Gowin pytany o to, co stanie się z owymi pracownikami, odparł krótko, iż decyzja ta należy do samorządów.

ZUS/ praca.pl