Choć takie sprawy powinny być poniżej godności duchownych, nadal zdarzają się w kościele bardzo absurdalne sytuacje.

Jak podaje portal o2.pl, biskup Ignacy Dec wystosował poważne oskarżenie względem swojego podwładnego. Cała sprawa musiała znaleźć finał w sądzie. Co się wydarzyło?

Konflikt i pomówienie

Problemy między biskupem Ignacym Decem i księdzem Krzysztofem Trybulcem zaczęły się już kilka lata temu. Duchowni skonfliktowali się w sprawie renowacji zabytkowego kościoła w Szalejowie Górnym w województwie dolnośląskim.

Ks. Krzysztof Trybulec spostrzegł wówczas nieścisłości w pracy zatrudnionej do remontu firmy budowlanej i zgłosił to do prokuratury sprzeciwiając się poleceniu swojego zwierzchnika biskupa Ignacego Deca.

W odpowiedzi biskup odwołał proboszcza z parafii i doniósł najwyraźniej do władz w Stolicy Apostolskiej, że jest on związany jest ze swoją gosposią, z którą ma nieślubne dziecko.

ksiadz / Youtube: tvwalbrzych
ksiadz / Youtube: tvwalbrzych

Sprawa znalazła swój finał

Ks. Krzysztof Trybulec nie mógł sobie pozwolić na takie pomówienia i z pomocą parafian złożył pozew przeciwko biskupowi. Wykonane badania DNA udowodniły, że informacje jego ojcostwie nie są prawdziwe.

Podczas sprawy wyszły na jaw prawdziwe intencje biskupa, który ostatecznie będzie musiał przeprosić pisemne swojego podwładnego oraz zapłacić odszkodowanie w kwocie 10 tysięcy złotych.

Warto było? Co o tym myślcie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Matka ośmiorga dzieci broni się przed krytyką. Choć nigdy nie pracowała, każdego miesiąca otrzymuje kilkanaście tysięcy złotych. Jak to możliwe

Jak informował portal „Życie.news”: Duża grupa Polaków może otrzymać po 12 tysięcy złotych. Rząd ujawnia szczegóły nowego programu. O co chodzi i jakie warunki trzeba spełnić

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Była gwiazdą „Lokatorów”, a potem usunęła się w cień. Jak potoczyły się losy Agnieszki Michalskiej grającej Krysię w popularnym serialu

Sprawdź także ten artykuł: Dziecięca gwiazda „M jak Miłość” ma problemy zdrowotne. Jej mama ujawniła co się wydarzyło i jak dalej potoczy się jej kariera w serialu