W ostatnich tygodniach rząd skupia się głównie na promocji swojego nowego programu gospodarczej odbudowy i przezwyciężenia skutków pandemii koronawirusa.

W jego ramach Polskiego Ładu zmiany obejmą między innymi służbę zdrowia, podatki, pomoc w zakupie mieszkań, inwestycje oraz oczywiście sprawy rodziny.

Jak donosi portal „Super Express”, ujawniono więcej szczegółów w temacie Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

Kilkanaście tysięcy złotych na dziecko

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy zakłada wypłatę 12 tysięcy złotych na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od roku do lat trzech. Świadczenie nie będzie zależne od dochodów, a wnioskami i wypłatą świadczeń ma zająć się ZUS.

Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz

Przedstawiony pomysł ma pomóc zredukować ubóstwo oraz poprawić demografię, która znacząco się pogorszyła z powodu pandemii.

Minister Marlena Maląg poinformowała o dwóch sposobach wypłaty środków. Rodzice będą mogli dostawać przez rok po tysiąc złotych lub przez dwa lata po 500.

„To rodzice zdecydują, czy przeznaczą środki np. na opłacenie miejsca w żłobku, wynagrodzenie dla niani lub pokrycie samodzielnej opieki nad dzieckiem. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa, ale również alternatywę”- tłumaczy minister rodziny i polityki społecznej.

Ustawa według zapowiedzi wejdzie w życie wraz z początkiem 2022 roku. Zgodnie z szacunkami resortu, rządowym wsparciem ma zostać objętych ponad 400 tysięcy dzieci.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Teleporada okazała się niewystarczająca, a problemy zdrowotne poważne. 38-letnia kobieta osierociła szóstkę dzieci. Dlaczego tak się potoczyły sprawy

Jak informował portal „Życie.news”: Zastrzyk gotówki dla emerytów. Dodatek do świadczeń ma wynieść nawet kilkaset złotych. Wiadomo już kto może go zyskać i co trzeba zrobić w tym celu

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Katarzyna Zielińska przeżywa trudne chwile. Aktorka pogrążona jest w żałobie po niespodziewanej stracie. Odeszła najbliższa jej osoba

Sprawdź także ten artykuł: To już koniec zakazu handlu w niedziele? Cześć sklepów będzie ponownie otwarta. Znaleziono sposób na ominięcie obowiązującej ustawy