Kilka lat temu w życie weszła ustawa ograniczająca handel w niedziele i święta. Z pominięciem kilku wybranych niedziel handlowych, większość sklepów była zamknięta. Wyjątkiem są między innymi apteki, stacje benzynowe i placówki pocztowe.

Jak jednak podaje portal „Super Express”, zakaz handlu niedługo może stracić na ważności. Kolejne sklepy omijają przepisy i otwierają się w niedzielę.

Sprytny sposób na otwarte sklepy

Aby otworzyć sklep w niedzielę, wystarczy zamienić go w placówkę pocztową. Wówczas może być on otwierany w każdą niedzielę.

Ten sposób wykorzystała już pierwszy market sieci Biedronka, a także dwa markety budowlane należące do Bricomarche zlokalizowane w Poznaniu oraz Pabianicach.

Przedsiębiorcy prowadzący wspomniane markety podpisali umowy z InPost stając się punktem nadawania i odbioru przesyłek. Działa on w godzinach funkcjonowania marketu.

Handel w niedziele / YouTube:  polsatnews.pl
Handel w niedziele / YouTube: polsatnews.pl

Rząd reaguje

Obchodzenie przepisów przez przedsiębiorców nie spodobało się rządowi, który już zapowiedział nowelizacje obowiązującej ustawy.

Przepisy mają zostać zaostrzone. Według ujawnionych informacji, placówki pocztowe będą mogły nadal handlować w niedzielę, ale tylko pod warunkiem, że ten rodzaj działalności jest będzie ich dominującą funkcją.

Lepiej więc nie przyzwyczajać się do myśli o otwartych marketach w niedziele i święta. Co o tym myślicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Potwierdzono obecność wariantu Lambda w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia odnotowało pierwsze trzy przypadki. Wiadomo czym się różni od reszty

Jak informował portal „Życie.news”: Niezwykłe zjawisko zostało uchwycone nad Morzem Bałtyckim. Lubuscy Łowcy Burz pokazali wyjątkowe zdjęcie. Niebezpieczne, ale piękne

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Małgorzata Rozenek-Majdan podzieliła się zaskakującą informacją. Najmłodszy syn sprawia jej już pierwsze problemy wychowawcze. Co się wydarzyło

Sprawdź także ten artykuł: Gwiazda grupy 2 plus 1 została już kompletnie zapomniana. Elżbieta Dmoch była kiedyś jedną z najpopularniejszych wokalistek. Co się z nią teraz dzieje