Początek tygodnia stanął pod znakiem gwałtownych burz, ulew i nawałnic, które w wielu miejscach kraju spowodowały poważne zniszczenia.

Służby musiały interweniować kilka tysięcy razy w całej Polsce. Strażacy byli wzywani do połamanych drzew blokujących ulice czy samochody, uszkodzonych budynków oraz licznych podtopień.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał jednocześnie ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia dla województw podkarpackiego, małopolskiego i pomorskiego.

Jak podaje portal goniec.pl, burza przyniosła nie tylko niebezpieczeństwo, ale też niesamowite widoki, które zostały uchwycone na zdjęciach.

Niepowtarzalne ujęcie

W poniedziałek 12 lipca podczas burzy nad Morzem Bałtyckim udało się uchwycić na fotografii pioruny przecinające niebo.

Zdjęcie zostało zrobione z łodzi przez jednego z członków Stowarzyszenia Entuzjastów ORP Ślązak i Sympatyków Marynarki Wojennej, a następnie przesłane do Lubuskich Łowców Burz, którzy opublikowali je na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Widok znad Zatoki Gdańskiej robi wrażenie. Widać, że jedna z błyskawic mogła nawet uderzyć w morze tworząc niepowtarzalny efekt.

Do mediów społecznościowych i lokalnych mediów trafiło jeszcze więcej zdjęć od internautów, które pokazują niezwykłość natury.

Jak Wam się to podoba?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pewien produkt znika ze sklepowych półek w ekspresowym tempie. GIS zdecydował się na wycofanie partii artykułu spożywczego. Znaleziono na nim bakterie

Jak informował portal „Życie.news”: Jarosław Kaczyński przeżył w młodości wielką miłość? Prezes PiS miał być głęboko zakochany! Do dziś ma utrzymywać kontakt z dawną ukochaną

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Książę Karol był przesłuchiwany po odejściu księżnej Diany? Poruszające ustalenia brytyjskiej trasy! Syn królowej musiał złożyć wyjaśnienia

Sprawdź także ten artykuł: Jak wyglądały ostatnie lata życia Ireny Dziedzic? Znana prezenterka i gwiazda telewizji zmagała się z poważnymi problemami. Poruszające warunki życia