Pięćdziesiąt lat temu na opolskiej scenie podczas koncertu Debiutów uwagę całej Polski przyciągnęła grupa 2 plus 1. Jej wokalistką była wyjątkowa, wówczas 20-letnia Elżbieta Dmoch, która po zaśpiewaniu piosenki „Hej baby baby” stała się prawdziwą gwiazdą.

Jak podaje portal pomponik.pl, te czasy dawno minęły, a piosenkarka jest obecnie cieniem samej siebie. Co się z nią stało?

Tragedia wielkiej miłości

Elżbieta Dmoch zakochała się w swoim koledze z zespołu, starszym od niej Januszu Kruku, który wówczas był żonaty i miała córkę.

Elżbieta Dmoch / YouTube: Paula Rodak
Elżbieta Dmoch / YouTube: Paula Rodak

Muzyk zostawił swoją rodzinę dla nowej ukochanej i w 1973 roku para wzięła ślub. Sielanka nie trwała jednak zbyt długo i po kilku latach Janusz Kruk zostawił wokalistkę dla innej kobiety, z którą doczekał się dwóch synów.

Poprzedniej żonie zaproponował tylko przyjaźń. Elżbieta Dmoch zgodziła się mimo, że nadal była zakochana i wierzyła, że były mąż jeszcze do niej wróci.

Tak się jednak nie stało. Janusz Kruk zmarł na zawał serca w 1992 roku.

Przerwana kariera

Przez prawie dwie dekady grupa 2 plus 1 była bardzo popularna. Po śmierci ukochanego Elżbieta Dmoch straciła jednak serce do muzyki.

Elżbieta Dmoch / YouTube: Paula Rodak
Elżbieta Dmoch / YouTube: Paula Rodak

Zespół powrócił jeszcze w 1998 roku, a piosenkarka zaśpiewała po raz ostatni w 2002 roku w Łomży żegnając się z fanami swoim największym przebojem „Iść w stronę słońca”.

Niestety potem już było coraz gorzej. Gwiazda miała problemy finansowe oraz natury psychicznej. Kilkukrotnie próbowała popełnić samobójstwo.

Po śmierci ukochanej matki trafiła ostatecznie do szpitala psychiatrycznego z załamaniem nerwowym.

Elżbieta Dmoch / YouTube: Paula Rodak
Elżbieta Dmoch / YouTube: Paula Rodak

Ostatnio jednak jej sytuacja nieco się poprawiła i wydaje się, że po upadku na dno, Elżbieta Dmoch wychodzi na prostą. Nadal jednak jej jedynym życzeniem jest by ja zostawić w spokoju.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pewien produkt znika ze sklepowych półek w ekspresowym tempie. GIS zdecydował się na wycofanie partii artykułu spożywczego. Znaleziono na nim bakterie

Jak informował portal „Życie.news”: Jarosław Kaczyński przeżył w młodości wielką miłość? Prezes PiS miał być głęboko zakochany! Do dziś ma utrzymywać kontakt z dawną ukochaną

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Książę Karol był przesłuchiwany po odejściu księżnej Diany? Poruszające ustalenia brytyjskiej trasy! Syn królowej musiał złożyć wyjaśnienia

Sprawdź także ten artykuł: Jak wyglądały ostatnie lata życia Ireny Dziedzic? Znana prezenterka i gwiazda telewizji zmagała się z poważnymi problemami. Poruszające warunki życia