Emerytury w Polsce budzą od dawna wiele kontrowersji. Wiele osób wskazuje, że są one po prostu za niskie. Z tego powodu rząd wprowadza różnorodne dodatki do świadczeń.

Jak podaje portal „Super Express”, już wkrótce wybrani szczęśliwcy otrzymają nawet dodatkowo kilkaset złotych.

Dodatek dla wybranych

Wiadomo już komu ma przysługiwać zaplanowane wsparcie. Otrzymają je osoby, które nawet na emeryturze służą dalej w Ochotniczej straży Pożarnej.

Trzeba jednak spełnić kilka specyficznych warunków. Seniorzy muszą służyć określoną liczbę lat, 20 w przypadku kobiet i 25 w przypadku mężczyzn. Do tego należy osiągnąć wymagany wiek czyli 60 lat u pań i 65 u panów oraz wyjeżdżać na akcje.

„Co ważne, aby otrzymać dodatek, trzeba - w okresie służby - wyjeżdżać do akcji przynajmniej raz w roku” – dodają przedstawiciele władz.

OSP / Youtube: PolnocnaTV
OSP / Youtube: PolnocnaTV

Osoby, które spełnią wszystkie te warunki mogą złożyć wniosek wraz z odpowiednimi dokumentami u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej, a następnie oczekiwać na dodatek wynoszący nawet kilkaset złotych.

Z godnie z grafiką „Super Expressu” kwota dodatku będzie zależeć od emerytury. Osoby, które otrzymują do 1400 złotych będą mogły liczyć na 200 złotych, a te powyżej 1450 nawet na 300 złotych.

Co sądzicie o tym dodatku. Możecie z niego skorzystać?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Potwierdzono obecność wariantu Lambda w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia odnotowało pierwsze trzy przypadki. Wiadomo czym się różni od reszty

Jak informował portal „Życie.news”: Niezwykłe zjawisko zostało uchwycone nad Morzem Bałtyckim. Lubuscy Łowcy Burz pokazali wyjątkowe zdjęcie. Niebezpieczne, ale piękne

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Małgorzata Rozenek-Majdan podzieliła się zaskakującą informacją. Najmłodszy syn sprawia jej już pierwsze problemy wychowawcze. Co się wydarzyło

Sprawdź także ten artykuł: Gwiazda grupy 2 plus 1 została już kompletnie zapomniana. Elżbieta Dmoch była kiedyś jedną z najpopularniejszych wokalistek. Co się z nią teraz dzieje