Anna Dymna przez wiele lat była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek, a jej role zapadły w pamięć wielu widzom.

Jak podaje portal pomponik.pl, dzisiaj artystka obchodzi swoje siedemdziesiąte urodziny. Z tej okazji warto przypomnieć sobie jej losy, które dzięki swoje dramaturgii mogłyby posłużyć jako scenariusz filmu.

Uroda i ogromny talent

Anna Dymna urodziła się 20 lipca 1951 roku w Legnicy. Od wczesnych lat była zafascynowana teatrem. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a swoje umiejętności rozwijała w teatrze Jana Niwińskiego.

Potem związana była między innymi z Teatrem im. Juliusza Słowackiego gdzie debiutowała rolą Isi w „Weselu” oraz Starym Teatrem w Krakowie.

Jej kariera nabrała bardzo szybko tempa dzięki jej talentowi oraz urodzie. Zagrała w wielu różnych produkcjach takich jak: Janosik, Kochaj albo rzuć, Królowa Bona, Znachor, Mistrz i Małgorzata.

Łącznie na swoim koncie ma aż prawie 40 ról teatralnych oraz ponad 60 w filmach i telewizji.

Trudne momenty

Choć karierę Anna Dymna miała niesamowicie udaną, tego samego nie można raczej powiedzieć o życiu prywatnym.

Aktorka w 1971 roku poznała miłość swojego życia, poetę i współzałożyciela Piwnicy pod Baranami Wiesława Dymnego. Niestety Anna Dymna straciła swojego męża siedem lat później w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach.

Anna Dymna / YouTube: Paula Rodak
Anna Dymna / YouTube: Paula Rodak

Gwiazda przeżyła też serię poważnych wypadków. W 1978 roku samochód, którym jechała jako pasażerka uderzył w drzewo, a aktorka doznała uszkodzenia kręgosłupa, licznych złamań i miała przebite płuco.

Dwa lata później po wypadnięciu z sani zdiagnozowano u niej wstrząs mózgu. Później miała jeszcze dwa wypadki samochodowe. Wszystko to złożyło się na poważne problemy zdrowotne aktorki, które utrudniają jej codzienne życie.

Anna Dymna / YouTube: Paula Rodak
Anna Dymna / YouTube: Paula Rodak

Działalność społeczna

Przeżyte trudności pozwoliły jej dostrzec co jest ważne w życiu. Anna Dymna od lat pomaga potrzebującym osobom w ramach swojej fundacji „Mimo Wszystko”.

Życzymy dalszych sukcesów i wszystkiego nalepszego!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nad Morzem Bałtyckim uchwycono niezwykłe zjawisko atmosferyczne, które przeraziło wiele osób. Opublikowane zdjęcia robią wrażenie

Jak informował portal „Życie.news”: Ostatni pomysł Harry’ego i Meghan zaskoczył królową Elżbietę. Kontrowersyjna para chce powrócić do Wielkiej Brytanii. Wiadomo jaki mają cel

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Ewa Chodakowska i Agnieszka Woźniak-Starak nie chcą mieć dzieci. Nie tylko one. Te gwiazdy się do tego przyznały. O kogo chodzi i jakie są przyczyny

Sprawdź także ten artykuł: Andrzej Duda ma już plany na swoją emeryturę po zakończeniu drugiej kadencji prezydenckiej? Odpowiedź polityka zaskoczyła dziennikarzy