Joe Biden kilka lat temu został boleśnie doświadczony przez los. 46. prezydent Stanów Zjednoczonych stracił własne dziecko. Jego tragicznie zmarły syn miał przed sobą jeszcze wiele perspektyw, jednak los zabrał mu szansę na wykorzystanie ich.

Podczas swojej inauguracji Biden postanowił uczcić pamięć własnego dziecka. Co takiego zrobił?

Joe Biden uczcił pamięć o zmarłym synu

Portal JastrząbPost przypomina, że Joe Biden wygrał wybory prezydenckie z Donaldem Trumpem. 20 stycznia odbyło się zaprzysiężenie nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, które uświetniły swoimi występami m.in. Lady Gaga czy Jennifer Lopez.

Joe Biden. Źródło: Youtube CNBC Television
Joe Biden. Źródło: Youtube CNBC Television

Podczas inauguracji obecna była także rodzina Joe Bidena. Niestety, wśród jego bliskich brakowało dwójki dzieci nowego prezydenta USA, które odeszły z tego świata.

Pierwsze z nich, Naomi, to córka Bidena, która zmarła w wypadku samochodowym w 1972 roku. Wraz z rocznym wówczas dzieckiem Joe stracił żonę, Neillę.

Drugim dzieckiem, który nie mógł pojawić się w tym ważnym dla swojego taty momencie, był Beau. Syn prezydenta USA był prokuratorem generalnym Delaware i choć jego kariera świetnie się rozwijała, nie dane mu było pójść dalej – wykryto raka mózgu. Choroba zabrała go w 2015 roku, gdy miał 46 lat.

Beau Biden osierocił dwoje dzieci, Natalie oraz Huntera, i opuścił żonę, Hallie.

Joe Biden. Źródło: Youtube Radio TOK FM
Joe Biden. Źródło: Youtube Radio TOK FM

Joe Biden wciąż pamięta o swoim synu, którego los przedwcześnie zabrał z tego świata. Podczas pierwszej sesji zdjęciowej w Gabinecie Owalnym pozował, pokazując także zdjęcia stojące w ramkach tuż za nim. Znalazła się tam także fotografia Beau.

Jeszcze przed inauguracją wspominał o synu, mówiąc, że „to jego powinniśmy przedstawiać jako prezydenta”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KSIĄŻĘ WILLIAM MUSIAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICYJNYM PSEM, A KRÓLOWA ELŻBIETA ZNALAZŁA SIĘ NA CELOWNIKU STRAŻNIKA. CO SIĘ WYDARZYŁO NA KRÓLEWSKIM DWORZE

O tym się mówi w Polsce: ZMIANA PLANU SZCZEPIEŃ. MARLENA MALĄG, MICHAŁ DWORCZYK I PROF. ANDRZEJ HORBAN PRZEDSTAWILI NOWE FAKTY NA KONFERENCJI DOTYCZĄCEJ KORONAWIRUSA

O tym się mówi na świecie: WŁADIMIR PUTIN MA POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE? JUŻ WSZYSTKO JASNE. NAGRANIE PREZYDENTA ROSJI ROZWIEWA WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Z życia gwiazd: DRUZGOCĄCA WIADOMOŚĆ. ŚWIAT POLSKIEJ MUZYKI LEGŁ W GRUZACH. ODESZŁA JEDNA Z LEGEND, LIDER KULTOWEGO ZESPOŁU POŻEGNAŁ SIĘ Z ŻYCIEM