Aleksander Kwaśniewski jest politykiem, któremu z pewnością nie można odmówić doświadczenia. Jako prezydent Polski miał okazję poznać od kulis, jak wygląda rządzenie krajem.

Choć już od lat na próżno szukać go regularnie na pierwszych stronach gazet, głos Kwaśniewskiego dla wielu Polaków wciąż jest niezwykle ważny. Polityk zdaje sobie z tego sprawę i komentuje bieżące wydarzenia ze swojego punktu widzenia.

Aleksander Kwaśniewski. Źródło: Youtube Radio TOK FM
Aleksander Kwaśniewski. Źródło: Youtube Radio TOK FM

Co Aleksander Kwaśniewski sądzi o zaprzysiężeniu Joe Bidena?

Portal Interia przytoczył wypowiedź byłego prezydenta na temat sytuacji w Stanach Zjednoczonych oraz zaprzysiężenia Joe Bidena. To ostatnie Aleksander Kwaśniewski nazwał „dobrym show”. Słusznie podkreślił, że przez pandemię uroczystość wyglądała inaczej niż zwykle, a także, że na próżno było na nim szukać kończącego kadencję prezydenta, Donalda Trumpa, choć już od stu lat poprzednie głowy USA uczestniczyły w ceremonii.

Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego cała inauguracja była poruszająca, a przemowa Joe Bidena – szczera. Zauważył, że przez COVID-19, problem podziałów i rasizmu oraz zmiany klimatyczne nowy prezydent USA będzie mieć ręce pełne roboty.

Joe Biden. Źródło: Youtube CNBC Television
Joe Biden. Źródło: Youtube CNBC Television

Były prezydent Polski zauważył także, że nastąpił koniec „wyjątkowo niebezpiecznej prezydentury Trumpa”. Jednak jego zdaniem ten ostatni nieprędko odejdzie z mediów, a w przestrzeni medialnej będzie się szerzył „trumpizm”.

Kwaśniewski podkreślił także, że Joe Biden ma przed sobą niełatwe zadanie, a wiek nie jest jego sprzymierzeńcem (78-latek jest najstarszym prezydentem USA). Dodał także, że zapewne w relacjach Polski ze Stanami Zjednoczonymi nie powinno być wielkich zmian.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KSIĄŻĘ WILLIAM MUSIAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICYJNYM PSEM, A KRÓLOWA ELŻBIETA ZNALAZŁA SIĘ NA CELOWNIKU STRAŻNIKA. CO SIĘ WYDARZYŁO NA KRÓLEWSKIM DWORZE

O tym się mówi w Polsce: ZMIANA PLANU SZCZEPIEŃ. MARLENA MALĄG, MICHAŁ DWORCZYK I PROF. ANDRZEJ HORBAN PRZEDSTAWILI NOWE FAKTY NA KONFERENCJI DOTYCZĄCEJ KORONAWIRUSA

O tym się mówi na świecie: WŁADIMIR PUTIN MA POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE? JUŻ WSZYSTKO JASNE. NAGRANIE PREZYDENTA ROSJI ROZWIEWA WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI

Z życia gwiazd: DRUZGOCĄCA WIADOMOŚĆ. ŚWIAT POLSKIEJ MUZYKI LEGŁ W GRUZACH. ODESZŁA JEDNA Z LEGEND, LIDER KULTOWEGO ZESPOŁU POŻEGNAŁ SIĘ Z ŻYCIEM