Zdawać by się mogło, że kolejne dni miały być jedynie, jak twierdził premier Mateusz Morawiecki, „100 dniami solidarności”, po których rozpocznie się szczepienie – nie tylko w Polsce, ale i wielu innych krajach świata.

Tymczasem jednak okazało się, że jednak nie jesteśmy „na ostatniej prostej”. Media w ostatnich godzinach poinformowały o mutacji koronawirusa, którą wykryto w Wielkiej Brytanii – jeszcze bardziej zaraźliwej, choć prawdopodobnie o mniejszej śmiertelności.

Teraz kolejny kraj boryka się z problemem zmutowanego COVID-19. Portal o2 poinformował, że we Włoszech właśnie wykryto pierwszy przypadek.

Koronawirus. Źródło: Youtube 60 Minutes
Koronawirus. Źródło: Youtube 60 Minutes

Mutacja koronawirusa trafiła do kolejnego europejskiego państwa

Zmutowany koronawirus zawitał teraz również do Włoch. W jaki sposób? Okazuje się, że zarażony przyleciał z Wielkiej Brytanii wraz z małżonką.

Prawdopodobnie nowa odmiana koronawirusa jest o ok. 70% szybsza niż ta, którą znaliśmy do tej pory. To oznacza, że jest w stanie zarazić jeszcze więcej osób w jeszcze krótszym czasie.

Pierwsze przypadki wykryto w Wielkiej Brytanii, niedługo później większość europejskich krajów zawiesiła połączenia z Wyspami Brytyjskimi. Jednak zanim to się stało, do części państw trafili już podróżni.

Koronawirus. Źródło: Youtube 60 Minutes
Koronawirus. Źródło: Youtube 60 Minutes

Jeden z nich przywiózł ze sobą zmutowanego koronawirusa do Włoch. Leciał on z Wielkiej Brytanii do Rzymu wraz z partnerką. Teraz oboje zostali odizolowani, we Włoszech zaś zawieszone są wszelkie podróże z siedliska nowej odmiany koronawirusa.

Póki co niewiele wiemy na temat zmutowanego koronawirusa, lecz trwają już badania. Prawdopodobnie szczepionki powinny zwalczać również tę jego odmianę.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TO DWA LATA, ODKĄD NIE MA Z NAMI WAŻNEJ KOBIETY TELEWIZJI POLSKIEJ. CHOĆ BYŁA SZEFOWĄ REDAKCJI TVP TO ZNANA BYŁA PRZEZ ZWIĄZEK Z DANIELEM OLBRYCHSKIM

O tym się mówi w Polsce: JEST NOWA DECYZJA POLSKICH WŁADZ, KTÓRA WPŁYNIE NA PODRÓŻE POLAKÓW. WSZYSTKO W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO OBYWATELI. ZMIANA OD WTORKU

O tym się mówi na świecie: NIEZWYKŁE ZJAWISKO NA NIEBIE. OSTATNI RAZ MOŻNA JE BYŁO ZOBACZYĆ PRAWIE 800 LAT TEMU. JUŻ DZIŚ NA NIEBIE POJAWI SIĘ GWIAZDA BETLEJEMSKA. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: JASNOWIDZ JACKOWSKI RADZI, W JAKI SPOSÓB W 2021 ROKU ZATRZYMAĆ PRZY SOBIE JAK NAJWIĘCEJ PIENIĘDZY. JEGO WIZJE NIE NAPAWAJĄ OPTYMIZMEM