Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat restrykcji, które może zaostrzyć polski rząd. „Tu nie ma czasu na żarty i omijanie prawa” – powiedział premier. Co nas może czekać w najbliższym czasie?

Czy rząd wprowadzi całkowity zakaz przemieszczania się?

Jak wynika z zapowiedzi rządzących, od 28 grudnia obowiązuje tak zwana kwarantanna narodowa, a w Sylwestra będzie obowiązywać godzina policyjna.

Oznacza to, że zakaz wyjścia z domu i przemieszczania się będzie obowiązywał od godziny 19:00 31 grudnia do godziny 6:00 1 stycznia nowego roku.

Źródło: screen Youtube
Premier Mateusz Morawiecki; Źródło: screen Youtube

Istnieją tylko cztery sytuacje wyjątkowe, kiedy owe obostrzenie można złamać - kiedy wystąpiła nagła potrzeba pojechania do szpitala czy apteki, nagła potrzeba pomocy osobie starszej, która mieszka sama, obowiązki zawodowe bądź wyprowadzenie psa.

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w tej sprawie

Na zakazie przemieszczania się w sylwestra może się jednak nie skończyć. W wywiadzie dla WP premier Mateusz Morawiecki zdradził, że polski rząd obecnie rozmawia na temat kolejnych restrykcji, w tym tych, które dotyczą przemieszczania się.

Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com

Premier zaznacza jednak, że wprowadzenie nowych obostrzeń zależy jedynie od naszej dyscypliny. Nie możemy sobie pozwolić na omijanie prawa, ponieważ w konsekwencji mogą umierać ludzie.

Już dzisiaj jednak chciałbym bardzo mocno zaapelować, by zachowywać się tak, jakby była godzina policyjna

- dodał premier Mateusz Morawiecki.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO