Stephen Hawking, czyli fizyk teoretyczny oraz kosmolog, który współpracował z Uniwersytetem w Cambridge, zmarł w 2018 roku. Mimo to jego słowa wciąż są przywoływane przez masę naukowców oraz bardzo ważne podczas wyciągania wniosków.

Naukowiec głosił teorie, które sprawdzały się w ówczesnej rzeczywistości, pokusił się również o rozmaite przepowiednie. Z godnym podziwu zaangażowaniem śledził czarne dziury oraz kosmos, co więcej, wyznaczył „prawie pewną” datę końca Wszechświata.

Koniec świata. Źródło: Youtube totalizm
Koniec świata. Źródło: Youtube totalizm

Koniec świata według Stephena Hawkinga

Portal Interia przypomina, że jego zdaniem przyszłość Wszechświata moglibyśmy zrozumieć, gdybyśmy pojęli Wielki Wybuch. Jego zdaniem ciemna energia „napompowała” Wszechświat i choć nie znamy sposobu – to jest niemal pewne. Co więcej, przyszłość całego świata leży właśnie w rękach… ciemnej energii.

Dlaczego? Ponieważ obecnie Wszechświat wciąż się rozszerza, i to coraz szybciej. Zdaniem Stephena Hawkinga za ok. 20 miliardów lat zacznie dochodzić do pomniejszania się Wszechświata, a z czasem – do Wielkiego Kolapsu.

Koniec świata. Źródło: Youtube totalizm
Koniec świata. Źródło: Youtube totalizm

Zdaniem naukowca rozszerzanie się Wszechświata będzie trwać, dopóki jest on ciemny i zimny, a przez coraz większe oddalanie się obiektów w nim z czasem przestanie działać nawet grawitacja.

Jednak Stephen Hawking uważał, że jest jeszcze jedna koncepcja końca świata przez temperatury – mowa o teorii Wielkiego Chłodu, która przyniesie koniec świata. Astrofizyk twierdził jednak, że być może uda nam się znaleźć rozwiązanie – wpadniemy na to, jak zmienić Wszechświat, w którym żyjemy, zanim obecny przestanie istnieć.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. PREZYDENT ZDRADZIŁ POWÓD SWOJEGO STANU W INTERNECIE. OSTATNIE DNI TO DLA NIEGO NIEZWYKLE TRUDNY CZAS

O tym się mówi w Polsce: CZY NAJSTARSI POLACY MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ NOWEGO PROGRAMU WSPARCIA? TO JUŻ POTWIERDZONE! BĘDZIE ZUPEŁNIE NOWA POMOC DLA SENIORÓW. MOWA O 40 MLN ZŁOTYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA DIANA ZŁAMAŁA KRÓLEWSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE PODCZAS PIERWSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CO SIĘ STAŁO

Z życia gwiazd: KSIĘŻNA KATE I KSIĄŻĘ WILLIAM ZDECYDOWALI SIĘ NA WYJĄTKOWY GEST Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA. TO ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA DLA DROGICH PARZE OSÓB