Jak podają japońskie media, kula ognia „tak jasna jak Księżyc w pełni” była widziana na niebie nad zachodnią Japonią wczesnym rankiem w niedzielę. Zdjęcia podobno przedstawiające incydent pokazują dużą kulę światła oświetlającą nocne niebo. Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych zgłaszali, że słyszeli dudnienie, gdy widziano światło.

Niezwykłe zjawisko, czy wstęp do trzech dni ciemności

Według wiadomości NHK światło było tak jasne, że można je było zobaczyć przez zasłonięte zasłony. Według Kyodo News uważa się, że obiekt był bolidem, który jest bardzo jasnym meteorytem . Takeshi Inoue, dyrektor Miejskiego Planetarium Akashi w prefekturze Hyogo, powiedział Kyodo News, że tak jasne meteory są rzadkie, a meteor wydaje się być „tak jasny jak księżyc w pełni”. Podobny meteor zaobserwowano nad Tokio w lipcu, którego fragmenty znaleziono później w prefekturze Chiba.

Kamera zainstalowana w domu przez dwudziestoletniego mężczyznę w prefekturze Gifu zarejestrowała silne światło i rozjaśniające na chwilę całe niebo po tym, jak białe jego smugi rozciągnęły się od południowego nieba w kierunku powierzchni ziemi około godziny 1:35 tego samego dnia.

"Uchwyciłem stan oświetlony". Na Twitterze pojawił się również post, w którym napisano: „brzmi jak szum ziemi” i „niebo świeciło pomieszane”.

Takeshi Inoue, dyrektor Miejskiego Muzeum Astronomicznego w Akashi (prefektura Hyogo), powiedział: „Ostatnim silnym światłem wydaje się być jasność klasy księżyca w pełni”.


YouTube/KyodoNews

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Edward Gierek odszedł 29 lipca 2001 roku, pozostawiając po sobie "mieszane uczucia". Jak wygląda miejsce jego spoczynku po 19 latach

Zerknij tutaj: Kolejne doniesienia o zakażonym duchownym. Media podają zatrważające liczby osób narażonych na zakażenie. O co chodzi

Nie przegap: Lara Gessler podjęła ważną decyzję w kwestii dziecka. Zrobi inaczej niż Anna Lewandowska