Jak donosi "Pikio", bezlitosna epidemia wciąż dręczy przedstawicieli duchowieństwa, a co za tym idzie, wiernych mających kontakt z księżmi. Nowe doniesienia prasowe są tak przerażające, że aż ciężko jest w nie uwierzyć. Jak widać, Ministerstwo Zdrowia prawidłowo prognozowało jesienne nadejście drugiej fali zakażeń w Polsce.

Pilnie poszukiwani wierni, którzy mieli kontakt z zakażonym księdzem

Zakażony duchowny został w trybie natychmiastowy przewieziony do szpitala, gdy tylko uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Do akcji musiał także wkroczyć sanepid, gdyż każda godzina poszukiwań osób, które miały styczność z chorym, może skutkować kolejnymi ogniskami zakażeń w kraju.

Medialne doniesienia

YT

Kapłan pochodzi ze Szczytna położonego w województwie warmińsko-mazurskim, do którego wrócił z wakacji spędzanych w województwie małopolskim. Obecnie przebywa w szpitalu w Ostrudzie, jednak stan jego zdrowia jeszcze nie jest nam znany.

Podczas gry sanepid działa, by zapobiec powstaniu nowych ognisk zakażeń, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki uaktualnił na swoim koncie na Facebooku dane z minionej nocy. Wzrost zakażeń zdaje się być nieunikniony.

Aktualizacja !!! 📊 Dzienny raport o #koronawirus Wykaz zakażonych i wyzdrowiałych woj. W-M stan na 20 sierpnia godz. 10:30 ☣️Zakażenia (13): ▶️ Olsztyn: dwie młode kobiety, kobieta w średnim wieku ▶️ Elbląg: trzy młode kobiety ▶️ powiat olsztyński: młoda kobieta, starsza kobieta, starszy mężczyzna ▶️ powiat ostródzki: młody mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku ▶️ powiat działdowski: starsza kobieta ▶️ powiat kętrzyński: starsza kobieta ✅ Wyzdrowienia (4): ▶️ powiat ostródzki: starsza kobieta, starszy mężczyzna ▶️ powiat bartoszycki: mężczyzna w średnim wieku ▶️ Elbląg: mężczyzna w średnim wieku ‼️ 1 zgon - kobieta 82 lata, mieszkanka Olsztyna, zmarła w szpitalu w Ostródzie, miała choroby współistniejące.