Przed śmiercią Holly zamieściła na Facebooku wiadomość skierowaną do nas wszystkich. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy udostępniło go ponad 162 000 użytkowników. Dziś publikujemy fragmenty listu, które możesz przeczytać tutaj.

Holly Butcher przez cały rok desperacko walczyła z poważną chorobą, ale niestety nie udało jej się pokonać raka. Jednak jej mądre słowa znalazły odpowiedź w dziesiątkach tysięcy serc.

20 porad życiowych od Holly

Nie piszę tego „listu śmierci” po to, żebyś w ogóle bał się śmierci… Po prostu ludzie często traktują śmierć jako coś, co nigdy im się nie przydarzy. W rzeczywistości śmierć jest dość trudna. Jednak naprawdę chcę, żeby ludzie przestali martwić się drobnymi problemami w swoim życiu i przynajmniej czasami myśleli, że wszyscy będą mieli ten sam koniec. Dlatego warto żyć z godnością i radością, wyrzucając z głowy wszystkie bzdury.

1. Kiedy znów chcesz zrozumieć różne bzdury, pomyśl tylko o ludziach z prawdziwymi problemami. Powiedz — dziękuję, że martwi Cię tylko małe zamieszanie. Nie narzekaj bez powodu! Ciągle dostajemy pewne rzeczy, ale nie musimy się na nich skupiać i psuć innym nastroju.

2. Wyjdź z domu, zaczerpnij świeżego powietrza i spójrz na błękitne niebo i zielone drzewa. Pomyśl, jakie masz szczęście, że możesz głęboko oddychać.

3. Ludzie często narzekają na znienawidzoną pracę lub mówią, że trudno jest im zmusić się do chodzenia na siłownię. Ciesz się, że w ogóle możesz tam pójść! Możliwość pracy i treningu wydaje się taka przyziemna… Dopóki twoje ciało nie zmusza cię do rezygnacji!

4. Doceń swoje zdrowie, nawet jeśli nie jest doskonałe. Zadbaj o swoje ciało i podziwiaj je. Spójrz na nie i ciesz się tym, jakie jakie wspaniałe. Rusz się więcej i zafunduj sobie dobre jedzenie.

5. Ważne jest, aby dbać nie tylko o swoją fizyczną powłokę. Wewnątrz pracuj, aby znaleźć swoje mentalne, duchowe i emocjonalne szczęście. Pewnego dnia zdasz sobie sprawę, jak nieistotne jest Twoje pragnienie posiadania „idealnej” sylwetki, której wizerunek narzucają media społecznościowe.

6. Zrezygnuj z kont w mediach społecznościowych, które powodują natychmiastowe użalanie się nad sobą. Nawet jeśli to strony znajomych! Nieustannie broń swojego prawa do dobrego samopoczucia.

7. Bądź wdzięczny za każdy dzień spędzony bez bólu. A kiedy masz przeziębienie lub skręconą kostkę, ciesz się, że nie zagraża to życiu i wkrótce minie.

8. Daj więcej! Prawda jest taka, że ​​robienie czegoś dla innych jest tysiąc razy przyjemniejsze niż robienie czegoś dla siebie. Przepraszam, że nie zrobiłam wystarczająco dużo.

9. Zamiast kolejnej modnej sukienki, szminki lub drobiazgów lepiej kupić coś bliskim. Zaproś ich na obiad do restauracji lub własnoręcznie przygotuj pyszne jedzenie. Daj swoją ulubioną roślinę do doniczki, zrób masaż lub kup fajną pamiątkę. I nie zapomnij powiedzieć, jak bardzo ich kochasz, kiedy dajesz swój prezent!

10. Doceniaj czas własny i innych. Nie każ ludziom czekać! Jeśli jesteś przyzwyczajony do ciągłego spóźniania się, zacznij spotykać się wcześniej, ponieważ przyjaciele chcą się z tobą komunikować, a nie trwać w oczekiwaniu. Będziesz za to jeszcze bardziej szanowany!

11. Wydawaj pieniądze na wspomnienia, a nie na materialne śmieci. Podróżuj, jeśli naprawdę chcesz. Jeśli nie, nie podróżuj. Jak najczęściej bądź na łonie natury. Zanurz stopy w ciepłym morzu i poczuj piasek między palcami. Obudź się wcześnie rano i posłuchaj śpiewu ptaków, podziwiając widok wschodzącego słońca.

12. Ciesz się chwilą, nie próbuj jej zapamiętywać w aparacie. Życie nie zostało stworzone po to, by robić doskonałe zdjęcia. Ciesz się, błagam, w każdej chwili!

13. Baw się ze swoimi zwierzakami. Na tamtym świecie będzie mi bardzo tego brakowało.

14. Słuchaj muzyki… naprawdę. Najlepsza jest ta stara.

15. Komunikuj się z przyjaciółmi. Najlepiej nie telefonicznie. Pytaj: czy wszystko w porządku?

16. Pracuj dla lepszego życia, ale nie żyj dla pracy.

17. Rób to, co cię uszczęśliwia. Na przykład zjedz ciasto. I nie obwiniaj się za to.

18. Powiedz o wszystkim, czego nie chcesz robić. Po co kierować się cudzym wyobrażeniem o tym, czym jest „pełne życie”? Żyj tak, jak chcesz — nie ma w tym nic złego. Nikt nie wie, ile czasu zostało mu przydzielone. Więc nie marnuj swojego życia na bycie nieszczęśliwą osobą!

19. Powiedz rodzinie i przyjaciołom, jak bardzo ich kochasz. Codziennie!

20. Och, jest coś jeszcze! Zrób dobry uczynek dla całej ludzkości — zacznij regularnie oddawać krew. Nawet jeśli zrobisz to raz, możesz uratować trzy życia! Każdy może to zrobić prawie bez wysiłku!

Najważniejsze w życiu: jest cenne, kruche i nieprzewidywalne. Każdy nowy dzień to bezcenny prezent. Mniej lamentujcie, ludzie! I pomagajcie sobie bardziej!

Tak czy inaczej, to tylko lekcje życia od jednej dziewczyny. To, czy je zaakceptujesz, zależy od Ciebie!

W swoim ostatnim liście Holly Butcher przyznała, że ​​nieuleczalna choroba nauczyła ją cenić każdą minutę. To wzruszające przesłanie raczej nie pozostawi obojętnym nawet najbardziej zagorzałych sceptyków. Udostępnij to znajomym!

To też może cię zainteresować: WALDEMAR KRASKA Z NOWYMI WIEŚCIAMI O STANIE POLSKIEJ OCHRONY ZDROWIA. WICEMINISTER PRZEKONUJE, ŻE DO WALKI Z PANDEMIĄ URUCHOMIONO WSZYSTKO, CO MOŻLIWE

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TEGOROCZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZIMY SAMOTNIE? W OSTATNIM WYWIADZIE MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI ROZWIAŁ WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI

O tym się mówi w Polsce: CZY WIERNYCH W POLSCE CZEKA CAŁKOWITY ZAKAZ PRZYJMOWANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ? W MINISTERSTWIE ZDROWIA ZNALAZŁ SIĘ WNIOSEK, JEST ODPOWIEDŹ RESORTU