Jak podaje portal "Pudelek", królowa Elżbieta II wspólnie ze swoim małżonkiem świętują 73. rocznicę ślubu, co sprawia, że to do nich należy najdłuższy staż małżeński w historii brytyjskiej monarchii.

Wyjątkowa rocznica w rodzinie królewskiej

Ten rok nie należy do najłatwiejszych, także dla rodziny królewskiej. Musieli zmierzyć się z rezygnacją księcia Harry'ego, który wspólnie z żoną i synem przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Nie ominęła ich również epidemia koronawirusa. Zakażeniu ulegli książę Karol i jego starszy syn William, którzy na szczęście pokonali chorobę.

Rodzina królewska ma również wiele powodów do radości. Jednym z nich jest 73. rocznica ślubu Królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Para pobrała się 20 listopada 1947 roku. W związku z trudną sytuacją epidemiczną, nie zaplanowano żadnych oficjalnych obchodów. Nie oznacza to jednak, że para królewska nie świętuje.

YouTube

Wyjątkowy prezent od prawnuków

W czwartek pałac Buckingham opublikował oficjalne zdjęcie 99-letniego księcia Filipa oraz 94-letniej królowej Elżbiety. Oboje siedzą na sofie i oglądają kartkę ozdobioną ogromną liczbą "73". Jak się okazuje to prezent, jaki dla pradziadków przygotowały dzieci Williama: George'a, Charlotte i Louisa. Kartek jest jednak znacznie więcej.

Bystrzy obserwatorzy dostrzegli, że na zdjęciu królowa ma tę samą broszkę z chryzantemą wykonaną z diamentów i szafirów, którą nosiła w czasie miesiąca miodowego w 1947 roku, który para spędziła w Broadlands w hrabstwie Hampshire. Miała ją również trzynaście lat temu, w czasie obchodów 60-lecia ślubu.

Zaskakuje was tak długi staż pary królewskiej?

To też może cię zainteresować: Doszło do poważnego spięcia między księżną Camillą a Kate Middleton. Chodzi o przejęcie tronu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sławomir Świerzyński znów musi zmierzyć się z mocną krytyką skierowaną w jego stronę. Tym razem lider Bayer Full usłyszał przykre słowa od Różala

O tym się mówi: Duchowny zachęcał wiernych do zdejmowania maseczek i przekonywał, że woda święcona odkaża. Teraz ponosi konsekwencje swoich słów