Jak podaje portal "Pikio", duchowny z parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Witoszowie Dolnym koło Świdnicy, pomimo panującej epidemii koronawirusa nie zamierza zrezygnować z kolędowych wiyt w domach parafian. Już teraz parafianie otrzymali od niego przesyłki, które wywołały u nich prawdziwe oburzenie.

Kolęda mimo pandemii

Ksiądz Jarosław Lipniak, który jest proboszczem we wspomnianej dolnośląskiej parafii zaplanował rozpoczęcie kolędy już w najbliższą sobotę, 28 listopada. Pomimo szalejącej epidemii koronawirusa i wciąż dużej liczby dziennych zakażeń, duchowny zdecydował się na tradycyjne odwiedzanie domów.

Kolęda bedzie prowadzona od 28 listopada do 5 grudnia. Proboszcz chce odwiedzić mieszkańców miejscowości Witoszowa Dolnego i Górnego, Pogorzałej i Komorowa. Wszyscy wierni zostali powiadomieni o wizycie w sposób listowny. Do listu dołączone były dwie koperty zwrotne.

Oburzająca przesyłka

Do listu z informacją o planowanej kolędzie ksiądz dołączył dwie puste koperty. Jedna przeznaczona jest na "ofiarę kolędową", druga zaś na "prace budowlane". Parafianie są zbulwersowani decyzją księdza i zawartością przesyłek.

Pixabay

Parafianie obawiają się, że ksiądz trafi na wizytę duszpasterską do osoby zakażonej koronawirusem, którego przeniesie później do kolejnych wiernych. Zadają sobie pytanie, co będzie wówczas?

Proboszcz Lipiński zaznaczył, że kolęda będzie się odbywała się za przyzwoleniem kurii. Rzecznik tejże wskazał jednak, że tamat wizyt duszpasterskich nie był jeszcze poruszany, a decyzja ma zapaść również w oparciu o dane dotyczące zakażeń przekazywane przez resort zdrowia.

YouTube

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Dokument o kardynale Dziwiszu poruszył całą Polskę. Jarosław Wałęsa surowo wypowiedział się w sprawie Papieża Polaka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poważna wpadka w "Dzień dobry TVN". Czy Agnieszka Woźniak-Starak poczuła się dotknięta

O tym się mówi: Rafał Trzaskowski zamieścił poruszający wpis w mediach społecznościowych. To dla niego ogromna strata