Nie jest tajemnicą, że dzieciństwo księżnej Diany nie należało do łatwych. Jej matka – Frances Ruth oraz ojciec – Edward John Spencer niezbyt dobrze się dogadywali. Powodem tego był bowiem fakt, że Frances rodziła same dziewczynki, podczas gdy jej mąż oczekiwał syna. Z czasem mężczyzna zaczął popadać w alkoholizm. Po pewnym czasie w rodzinie pojawiła się także przemoc.

Dzieciństwo było niezwykle trudne

Jak informuje portal Viva, w 1964 roku na świat przyszedł pierwszy syn pary, jednak to nie poprawiło stosunków między małżonkami. Matka Diany postanowiła odejść od męża. Pewien czas po rozstaniu mężczyzna zrozumiał jednak, że nie może żyć bez swojej żony i poprosił ją o powrót. Para spróbowała ułożyć swoje życie na nowo.

Mąż Frances nie potrafił jednak pogodzić się z faktem, że jego żona tuż po ich pierwszym rozstaniu znalazła wsparcie w innym mężczyźnie. To było powodem jego powrotu do alkoholu, czego matka Diany już nie zniosła. Definitywnie postanowiła odejść od męża, kiedy Diana miała sześć lat.

- Diana czuła się winna rozpadowi związku rodziców niejednokrotnie obwiniając się, że gdyby tak jak chciał ojciec była chłopcem, a nie dziewczynką, wszystko inaczej by się skończyło. Niejednokrotnie, schowana za drzwiami, byłam świadkiem gwałtownych kłótni rodziców, kiedy to zarówno ojciec, jak i matka używali wielu niepotrzebnych słów. Zapewne wówczas usłyszała o winie Frances ciągle rodzącej dziewczynki – brzmi fragment książki Iwony Kienzler opowiadającej o losach księżnej Diany.

Brat Diany wyjawił tajemnicę

Głos na temat dzieciństwa Diany zabrał też jej brat, Charles Edward Maurice Spencer.

- Diana i ja mieliśmy dwie starsze siostry, które były wtedy w szkole daleko od domu, więc spędzaliśmy razem dużo czasu i rozmawialiśmy o tym, co dzieje się między rodzicami. Nasz ojciec był cichym i nieustannym źródłem miłości, ale matka nie została stworzona do macierzyństwa. To w gruncie rzeczy nie jej wina, po prostu nie była w stanie wypełnić swojej roli, dać nam tego, czego potrzebowaliśmy jako dzieci – wyjawił mężczyzna w jednym z wywiadów jakiego udzielił dla The Sunday Times.

- Kiedy pakowała swoje rzeczy przed wyjazdem, obiecała Dianie, która miała wtedy pięć lat, że wróci, żeby się z nią zobaczyć. To się nigdy nie wydarzyło. Moja siostra długo czekała na nią, ale matka się nie zjawiła – dodał brat księżnej Diany.

Jak informował portal "Życie": JAROSŁAW KACZYŃSKI MA DOM O KTÓRYM MARZY NIEJEDNA OSOBA. SĄSIEDZI NIE MOGĄ WYJŚĆ Z PODZIWU

Przypomnij sobie: JAKA JEST PRAWDA NA TEMAT MAJĄTKU LECHA WAŁĘSY? OKAZUJE SIĘ, ŻE POLITYK NIE MA POWODÓW DO NARZEKAŃ. KWOTA MOŻE ZASKOCZYĆ

Portal "Życie" pisał również: OGROMNA RADOŚĆ W RODZINIE ZNANEJ POLSKIEJ RESTAURATORKI. LARA GESSLER ROZPOCZĘŁA KOLEJNY WAŻNY ETAP W SWOIM ŻYCIU. MAMA JEST ZACHWYCONA