Pandemia koronawirusa szaleje nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Wprowadzane obostrzenia, zamykane granice i kwarantanna, którą obejmowani są poszczególni obywatele, znacznie zakłóca ogólny spokój, o jakim można było mówić jeszcze jakiś czas temu.

Wciąż trwają prace nad wynalezieniem szczepienia na COVID-19, jednak szef WHO jakiś czas temu poddał w wątpliwość, czy będzie ono funkcjonować na szeroką skalę, a także, czy w ogóle uda się wynaleźć skuteczne panaceum na koronawirusa.

Na temat samej pandemii, a także szczepienia wypowiedział się już nawet Bill Gates. Jakie jest jego stanowisko?

Trwa walka z koronawirusem / www.deccanherald.com/
Trwa walka z koronawirusem / www.deccanherald.com/
Trwa walka z koronawirusem / www.deccanherald.com/

Bill Gates szczerze o szczepieniu na koronawirusa

Jak podaje WP, Bill Gates przedstawił swoje stanowisko na temat szczepienia na koronawirusa i jego wpływu na pandemię. Uważa on, że nawet jeśli zaszczepi się mniejszość mieszkańców USA, pandemia na terenie kraju znacznie spowolni.

Uważa również, że władze źle zareagowały na początku pandemii w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem testy przebiegały zbyt wolno, a do szybkiego rozwoju koronawirusa przyczyniły się także osoby, które odmawiały noszenia maseczek.

Zdaniem Billa Gatesa obecnie rozsiewają się kolejne teorie spiskowe, stara się także wmieszać koronawirusa w politykę, co nie powinno mieć miejsce.

Jak sądzi Bill Gates, Agencja ds. Żywności i Lekarstw najpóźniej w 2021 roku uzna skuteczne szczepienie na koronawirusa. Uważa on, że to będzie koniec pandemii.

Bill Gates/screen YouTube @Rodrigo Henrik
Bill Gates/screen YouTube @Rodrigo Henrik

Co więcej, jego zdaniem wystarczy, że zaszczepi się 30-60% ludzkości, by zakończyć pandemię. Zaznacza, że szczepionka powinna być tania i szeroko dostępna. Jego zdaniem jedną z firm, która ma największe szanse na opracowanie szczepienia, jest AstraZeneca.

- Moim zdaniem bogata część świata pozbędzie się koronawirusa do końca 2021 r., a większość świata do końca 2022 r. Uda się to tylko dzięki olbrzymiej skali innowacji – mówił.

Przypomnij sobie o… MAŁOPOLSKA: MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ROZCZAROWANI TELEPORADAMI MEDYCZNYMI

Jak informował portal Życie: KATARZYNA DOWBOR PODZIELIŁA SIĘ SWOIM SZCZĘŚCIEM. TO NIESAMOWITA WIADOMOŚĆ. FANI BĘDĄ POD WRAŻENIEM

Portal Życie pisał również o… LUDZIE NIE MOGLI UWIERZYĆ W TO, CO WIDZĄ. Z NIEBA NIE PADAŁ ŚNIEG, LECZ COŚ ZUPEŁNIE NIESPODZIEWANEGO